2 SINIFTA DAHA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK! İŞTE TARİHİ!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamalarından satır başları...

'KIBRIS TÜRKLERİ'NİN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Pazar günü KKTC'de yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen Ersin Tatar'ı şahsım milletim adına tebrik ediyorum. Kıbrıs Türklerinin sandıkta koydukları tercihi Türkiye ile birlikte ortak gelecek kurmanın nişanesi olarak görüyoruz. Sayın Tatar'a cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar diliyorum. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi Kıbrıs Türkleri'nin yanında olmaya devam edecektir.

KARADENİZ'DEKİ DOĞALGAZ KEŞFİ

Fatih Gemimizin, Tuna 1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen gaz miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Fatih gemimiz, önümüzdeki ay Türk Ali kuyusunda sondaja başlayacak. Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor. Karadeniz'de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır.

TÜM OYUNLARI BOZMAYI BAŞARDIK

İbni Haldun'un daha sonra pek çok düşünür ve devlet adamı tarafından tespiti de "coğrafya kaderdi". Buradaki kader sözü, dini anlamının ötesinde tarihi ve toplumsal tespitler üzerinden yapılan bir değerlendirmeyi anlatır. Türkiye, bir yanı Avrupa'ya bir yanı Asya'ya bir yanı Afrika'ya uzanan Akdeniz ve Karadeniz gibi iki kadim denizi birbirine bağlayan coğrafyanın tam merkezinde yer alıyor. Bilindiği gibi tarih kitaplarının yeniden yazılmasına gerektirecek öneme sahip en eski yapı topluluğu Göbeklitepe'de bulunuyor. Elbette bölgemizdeki tüm krizleri sınırlarımızın içine taşıma planları oldu. Terör örgütlerinin saldırılarından darbe girişimine kadar her yöntem devreye sokuldu. Tüm saldırıları oyunları boşa çıkarmayı başardık. Bu süreçte uluslararası kuruluşların ülkemize karşı sergiledikleri çifte standartla gerçek yüzlerini ortaya koydular. Mazlumun, mağdurun, hakkın adaletin yanında dimdik yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye, büyüdükçe ve güçlendikçe dahil olduğu hususlar doğal olarak genişlemektedir. Libya'da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya'da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza uzatılan her eli kıracağız, sürekli yeni cepheleri açılan mücadelemizin mesajlarını aktaracağız.

Terör örgütlerinin küresel düzeyde artan saldırıları, tüm hızıyla süren korona salgını tüm dünyada panik etkisi yarattı. Daha düne kadar kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler bugün giderek sosyo ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izahın ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor. Küresel ve bölgesel tüm dengeler hızla yıkılıyor, Türkiye yükselen yıldız konumundadır. Karşılarında geçmişte 2 çift lafla, birkaç hamleyle sindirdikleri Türkiye'nin olmadığını gördükçe öfkeleri artıyor. Dışardan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar, bunun yanında da içeride kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye yapılar kurmaya çalışıyorlar.

ORTAOKUL 5 VE LİSE 9'LARDA, 2 KASIM'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ

Bugünkü kabine toplantısında değerlendirdiğimiz bazı hususlar şu şekilde

Ulaşım başta olmak üzere kalabalıkların oluştuğu bir çok yerde denetimlerimizi sıklaştıracağız.

Yerli aşı çalışmalarında iki hafta içinde insan üstünde denemelere geçeceğiz. Hedefimiz, önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini tamamen çözmektir.

Eğitimde ortaokul 5 ve liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitime 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz. Diğerlerini ise en yakın zamanda ilan edeceğiz.

Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
uyarı!! 111 1 ay önce

Devletli suç işliyor. Zorlamıyor ama mecbur bırakıyor.,buda bir zorlama şeytanca hileli bir zorlama!!Neye? Sözde eğitime. İyi-Kötü okul dengesizliğini hallettinizmi? Hayır. Kendi çabasıyla geriden gelip diğerlerini geçen bir garibanı Orta öğretim başarı notunu lgs ve üniversiteye giriş sınavlarında ortalamaya dahil etme hilesi ile Az başarılı duruma düşürüyormusunuz? Evet. Sınıflar 5 ve 9. Sınıflar için hala kalabalıkmı ? evet. Okullarda hala lüzümsuz veya lüzumlu ama gerektiği gibi verilemeyen dersler varmı? Evet Okullarda öğrencilerden kan alma zorunululğunu pandemiden önce bir mevzuatla yasalaştırdınızmı ?evet (üstelik velisinden izin almadan yada velisini mecbur eden bi şaçmalık) covit pozitifli olduğu belli olan öğrenci-öğretmen durumunda o okul-sınıf kapanıyormu? HAYIR!!! Durum aleniyet kazanınca; sınıfa öğrenci gelmiyor ve öğretmende kendi insiyatifi ile risk alarak gelmiyor ,ancak böyle bi durum var şu anda.Bak reisi cumhur denen cahil herif, zorba deyus Şeytanı oynama!! .

Avatar
uyarının devamı 111 1 ay önce

danışmanların, meb bakanın sana ne söylüyor bilmem , ama bu kez başınızı yersiniz. Tüm dünyada ve bu ülkede covit almış başını gidiyor,derdiniz ne? Amacınız ne? Şunu bi anlayın!! Mecbur ederseniz, mecbur ederiz.mecbur kalırsınız. Ama ardından sırf sizi ve yakınınızı yakacak bir azabıda indiririz.Bu ne özgüven? O adamların coviti çözdülerde bizimmi haberimiz yok?Çözemezsiniz, her hilenize karşı , size bir kapı açarız : yanarsınız. Yanacak olanların listesi katımızda, sizi ne bilim, ne sahte ilminiz nede çakma şeytan hocalarınız kurtaramaz. Evlatlarımızı ve dolayısıyla bizi hasta olmak veya eğitimde geri kalmak ikilemine sokan şeytandır,hatırlatırız! Şeytanın oyunu çürüktür, bozarız, ve o ikilemin mizlini çocuklarınıza torunlarınıza bilemiyeceğiniz yerden yaşatırırz, alçaklar!! Kendinizi ne sanıyosunuz? Çözüm: 1-)gerçeğe yakın sanal sınıflar oluştur. 2-) kendi kendine Öğrenen,bilene hakediyorsa adil bir ölçme değerlendirme ile hakettiği belgeyi ver. Mecbur etme,zorlama.

Avatar
uyarı devamı 111 1 ay önce

Yada andolsun sizi öyle bir zorlarız,mecbur bırakırızki, öyle bir şamarla İbretlik şekilde paylarızki,öyle bir yakarızki: devlet adamlığınız değil!! Alçaklığınız, şeytanlığınız ve akibetiniz geçer tarihe! Şu anki teknoloji,bilim insanların baskı altında tutmadan zorlanmadan sıkış tepiş pis sınıflar olmadan,yüzyüze eğitime eşdeğer eğitim imkanını insanına verecek düzeyde iken; Tutturdunuz açıcaz da açıcaz diye; dediniz ne? Başka yollarda var biraz kafa yor –bul! Hile avanta çalma baskı olsa çoktan bulurdunuz bi yöntem. Özetle; iktidar ettiğimiz ve katlandığımız ve bi türlü ders almayan tayyip denen salak sümüklü cahil şeytanın ağzı puşt! Açarsan okulu , o malum azabın kapılarını üzerine açıcaz. Sen kuklasın. Önüne yazılı gelen herşeye inanan bi ahmaksın! Sabır taştı. Senin eğitim sistemin ne? Koca bir sıfır. Çocukları sabahtan akşama okullarda tutup hiç bişey öğretmemenin adı eğitim olamaz. Bırak insanı, önünü aç, alternatif yol metot yöntem ve eğitim İmkanları sun, bide adil bir ele

Avatar
açamazsınız,izin yok! 111 1 ay önce

Yada arzdaki insan şeytanlarını ve insanları gütmek için uydurdukları devlet,kurumlarını ve sorumlularını okul açamayacak hale duruma akibete büründürürüz..yahu salakmısınız, illa sopa mı gelsin,sopa gelse anlıcanızmı neden olduğunu..ama gelecek! bekleyin bizde bekliyoruz

Avatar
tayyibin şeytanları 1 ay önce

Tayyip nerden buldun bu yumusak yumusak,güle-güle,sakin sakin milleti kandıran
siken sulayan bakan,bilim adamı elbiseli amcık soylarını. adam hile yapıyor yalan söylüyor. Meb bakanına biri deseki; bakan koş ananı sikiyolar dese, bakanın şöyle der , ''anam anam garip anam 1 yarrak gördü ömrü hayatında, bu vesileyle bikaç tane daha görmüş olur, bunu kendi iradesi ile yapamazdı, olaya bu yönden bakınca pozitif görüyorum,'' Senin bakanların böyle tayyip. Nerden buldun bunları llaaaaaannnnn

Avatar
yüz yüze eğitime başlamayın! 1 ay önce

Yasakladık şaka değil...yada et ete ,sik göte durumu şart olur. anlamayan varmı?
yok...iyi.. niye hala bildiğinizi okuyosunuz? Ulen yoksa ibnemisiniz siz, ......dedikçe ıttını yapcaz gel...yap der gibisiniz,