Bu öğretmenlere Pilotluk Sertifikası verilecek

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) mesleki ve teknik eğitim alanında, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kurulu uçak bakım merkezi myTECHNIC ile yaptığı iş birliği sonucu "uçak bakım" öğretmenleri hem "İHA-0 Pilotluğu Sertifikası" aldı hem iş başı eğitimlerinde yer aldı.

MEB, bu yılın nisan ayında, uçak bakım alanında myTECHNIC ile uçak hangarları ve bakım merkezlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ve istihdamına katkıda bulunmak amacıyla iş birliği yapmıştı.

myTECHNIC koordinasyonunda Kapadokya Üniversitesinde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan uçak bakım alanı öğretmenlerinin "Hava Aracı Bakımı Temel Seviye" eğitimleri başarıyla tamamlandı.

Kapadokya Üniversitesi Mustafapaşa Yerleşkesi'nde üç grup halinde 72 uçak bakım alan öğretmenine 104 saatlik eğitim verildi.

Uçak bakım alan öğretmenleri İHA tanıtımı, hava hukuku, aerodinamik, meteoroloji, ATC usulleri, seyrüsefer ve operasyon ile bakım onarım dersleri aldı.

Eğitime katılan kursiyerlere ayrıca Kapadokya Üniversitesi İHA Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından eğitimler verildi, böylece öğretmenler, "İHA-0 Pilotluğu Sertifikası" almaya da hak kazandı.

MEB ile imzalanan protokol gereği uçak bakım alan öğretmenleri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kurulu uçak bakım merkezi myTECHNIC'in tesislerindeki gerçek iş ortamında uygulamalı eğitimlerine devam edecek.

Türkiye genelinde 13 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde 3 bin 92 öğrenci uçak bakım alanında eğitim görüyor.

Bu okullarda görevli uçak bakım alanı öğretmenlerinin tümünün mesleki gelişimlerine katkı veren bu eğitimleri alacağı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öyleyse!GEL BÖYLE 12 ay önce

Yıllarca tskda uçak bakım öğretmenliği ve bakımı görevini yapan saygıdeger ve cefakar assubaylarada pilotluk ünvanı verilsin.aksine tsk bu kesimin istifa ve emeklilik sonrası 10 yıl biyerde çalışmasını yasaklıyor.bu kesimin işini piyasada üniversite dahil yapabilecek bir oluşum yok.Assubay okulundan sonra , yurtiçi ve dışı eğitimle 10 yılı aşkın yoğun eğitime tabi tutulan assubay kesiminin hakkı yeniyor. .deniyorki yap bu işi bunun için eğitildin yada emekli olsanda 10 yıl başka şirketlere bu işi yapman yasak.Her assubayını 4 üniversiteye eşdeğer metozori eğitime tabi tutan tsk ya bu yakışmıyor.Metozori diyorum çünkü zorunlu ve başka türlü tsk yürümez -iş yapamaz.sorun şu: assubayına emekli olduktan sonra veya çalışırken lazım gelen maaş ve hakkı esirgeyen sülük bürokrat.Haram olsun.
tayyip bey bu işi önemsemedi parlementoda, hakkı verilmedi assubayın:Rabb bolluk refah vermez böyle zulmün olduğu yerlere.millet bilsin assubay gerçeğini
diye yazdım.zira gen kur temadı susturmuş.

Avatar
torba yasa-torbacılar sizi! 12 ay önce

TORBA YASADA yine assubay pas geçildi. tayyip beye assubayın önemini anlatamadık. Zİra asubayda bi ünvan-zenginlik,güç(kendince)rütbe,meşhurluk,bi reklam göremiyor: niyemi! aklı şeytanın tesirinde olmayan assubayın hakkını yemez, boğazından geçmez.Belki 70 yıldır assubay hakkı ile dolan haram yiyen kursağınızabi uyarıdır son ekonomik çöküntü. talan edilen ülke zenginliği ,çarçuredilen paralar !!!!!assubay ve emeklisine gelince yok diyen yavşamış bürokrasi ve parlementerlerdir belki ekonomik çöküşün nedeni. Assubayı 10 sene eğitime tabi tutup verdiği uyuruk rütbe ünvan ile onu emekliliktede bağlıyan ve çıkış yolu tanımayan şeytani zihniyetti belki çöküşün nedeni, belki ikazdır.tuhaftır
millet assubayını tanımıyor, ek gösterge deyince nılıyor sadece.bilseniz assubayın yaptığı işi, onun dengi görmezsiniz kimseyi.sorumlusu genkurdur. ama onlarda haklı.assubayı tam anlatsalar ,hakkını tam verseler: rahmetli bir general demişki; o zaman biz onları yönetemeyiz ve onlar üstün.

Avatar
çöküş başladı! 12 ay önce

Çöküşün nedeni!!!!!!
Toplumda hiç bir kesimde rastlanılmayan bir zulmün yıllarca assubaya uygulanmasına seyirci kalan devletliler ve en son kertede 10 kere söz verip bunu düzeltmeyen, tayyip hükümetidir. maaş-sosyal hak ve uyduruk rütbenin değişimi ile ilgili sözler boş çıktı.
ulen Allahsız zorbalar, assubay üzerine oturttuğunuz bi sorumluluk var vatan var-kutsal değerler var kımıldayamıyo, kımıldasa hain dersiniz ,tam bıçak sırtı: assubayda bu şeytani tasarruf ve hileye karşı sabırlıda ; rabb sabredermi ?
verin ulan assubayın hakkını! assubayı emeklilikte çalışmaya ve sefalete mecbur eden yasanızı,dayatmanızı,sıkışınca vatan millet sakarya çıkarması ve sarmalı ile ısrarla assubayı sömürmedeki şevk ve azminizi rabb görmekte elbet.intikamı iyi alır rabb.her hırsıza-ite uğursuza açık olan millet ve vatanın imkanları neden assubaydan esirgeniyor,özellikle emeklisinden. iyi eğitim ve yaşam standarını
hak etmeyecek ne yaptı bunlar ulen.ikame edilemeyecek kadar degerli olmalarımı
yoksa...