MEB AÇIKLADI! O ÖĞRETMENLER EK DERS ÜCRETİNİ TAM ALACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü M. Nezir Gül'ün ilgili birimlere gönderdiği mesaj

Rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız çalışmalarını sene başında yapılan okul rehberlik ve psikolojik danışma programı dahilinde Bakanlığımız politikalarına göre yürütmektedir.

Bu süreçte içerikler oluşturma ya da Bakanlığımızca oluşturulan içerikleri öğrenci, öğretmen ve velilerimize ulaştırma, öğrencilerimizin psikolojik sağlamlığını destekleme, okulların ihtiyacına yönelik olarak genel ve özel hedefler doğrultusunda hizmetler yürütme, öğrencilerimize uzaktan erişimle bilgilendirme vb. faaliyetleri gerçekleştirmektedirler.

Bu çalışmaları okulda bulunmadıkları günlerde de EBA sisteminde tanımlanabilen rehberlik saatlerinden ve diğer çevrimiçi araçlardan faydalanarak uzaktan erişimle gerçekleştirmekte, sonuçları Bakanlığımız e-rehberlik sistemine işlemektedirler.

Bilindiği üzere 19.11.2020 tarihli yazı ile rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız da öğretmen/yöneticilerle birlikte haftada en az bir gün okulda bulunacaklardır.

Bu itibarla oluşan yeni durumda rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışmalarını uzaktan ve yüz yüze olarak yaptıkları, bu nedenle ek ders ücretlerinden fiilen okulda bulunma durumlarına bakılmaksızın tam olarak faydalanmaları gerektiği ve okulda haftada bir gün bulunmaları gerektiği değerlendirilmektedir. Hayırlı bereketli çalışmalar dilerim.

M.Nezir GÜL Genel Müdür

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rehberlik uzmanı diye bişey yok! 2 hafta önce

Okula girin pantolonu eteği kalça tarafından yıpranmış olan kişi rrehberlik uzmanıdır,çorabı delik olan öğretmendir. Nedeni öğretmen ayakta çalışmaktan çorabı eskir,rehberlikçi can sıkıntısından orasını burasını karıştırmaktan eskiyen donudur, hemoroid olanlar çoktur. Çoğunun kalçası oturmaktan dolayı geniştir bide kan dolaşımı az olduğundan popoda sivilcelidir.Şimdi bu arkadaşlar odamız özel diye kendini bi bok sanıyo.Adam matematik,kimya fen ..vs bölümünü bitiriyo,mütevazi,odası yok. Halbuki rehberlikçi odası sorun-dert veya aksaklığın konuşulduğu gerekirse tüm okuldan gizlenmesi gereken öğrenci-veli bilgilerinin mahremiyeti gizliliği içindir. Ama adam malsa malaksa salaksa ,ki çoğu öyle diyoki: ben müdürdende üstünüm, öğretmen benim astım. Doğrusu: sen yarramın kılı kadar bilgiye haiz olmayan,sonradan uydurulan,meb e uyarlanan, yarım psikoloji eğitimli cahil birisin. Kime dedim: rehberlik uzmanına, neyin uzmanı?Kime rehber bu zatlar: hiç bişeye. Uygulamada uzman deniyor. Neyin u

Misafir Avatar
donu delikler. 2 hafta önce @rehberlik uzmanı diye bişey yok!

Psikolojik danışmanmışşşş, ohhhş ulen çoğunuz zaten kırıksınız.Zaten sıkıntıdan kaşınan oranızı ovuşturmaktan donunuz deliktir.Şimdi konuşturman ben: psikiyatr'ın
psikoloğun olmadığı yerde ; apduraman çelebisiniz, yani ossuruktan teyyare, Allah aşkına siz ne yarramı yaparsınız. kendiniz biliyonuzmu bunu.MEB sizi kaldırmalı tasfiye etmeli.Psikolog otursun o koltuga.lüüütfeenn. Sahi matbu formlar üzerinden insanlara test yapmanın nesi uzmanlık?? vAASSSHHHHH

Beğenmedim! (1)
Avatar
Bunlar neci? 2 hafta önce

Psikiyatr mı ? değil..
Psikologmu? değil
İlaç yazabilirmi? hayır
Tedavi edebilirmi? hayır.
Ozaman sırf raporlaşma,yazışma,bidoktora yönlendirme,aileyle konuşma işleri için sözde tampon ve öğretmene yardımcı bir memurdur rehberlikçi.Bu işi hademe apdulkerim de yapar ya.. rehberlikçiye gerek yok..bide özel oda vermişler, sanki bi bok yapılıyo..yazık ya...bide çoğunun kafa gidik !!! neden acabaaaa????Bunlar öğretmen değilki,öyle bir ünvanıda olmamalı!!!!maaş fazla.

Avatar
Nalan Öztürk 2 hafta önce

Canlı ders yapmayanlar ,odasını okuldaki kankalarına gün evine çeviren çay çorbanın kırıla gittiği ,dedikodunun merkezi,ek işi olan araba satışı yapan bazı rehberlikçilete de ekdersi full verin bakalım.Okullara gidip bu insanların nasıl bir çalışma yapıp yapmadığını konrtol edin önce sonra ücretlerini verin.Hiçbir iş ve çalışma yapmayan tek branş rehberlikçilerdir.Milli Eğitimin sırtında kamburdur bunlar.

Avatar
Müdür! 2 hafta önce

Rehberlikçi bi işe yaramayan benim sekreteryamın tutabileceği düzeyde rapor tutan kayıt yapan ,biridir. Zaten iyileştirme tedavi etme yetkileride yok bilgileride. her okula psikolog atanmalıdır. sekreterliğini de rehberlikçiler yapar. maaşıda ona göre az olur!
kanaatim bu. Bu insanlar cahil,kendilerine hayrları yok.O verilen oda muhatap oldukları öğrenci-veli kesiminin mahremiyetine binaen dir, yoksa bunlar bi bok olduğu için değil.meb bunlara haddini bildirmelidir. keresteler,cahiller.

Avatar
Tespit! 2 hafta önce

Gözlemim şu: Erkek rehberlikçilerin çoğu birazın ötesinde yumuşak,gay imsi,..
PDR eğitimi erkekte ibnelikmi yapıyo diye sormadan edemedim.Bulun duğum okulda
valla kıllanıyom,dedimki sekretere bu adam top olabilir,yazışmalarda sen araya gir tampon ol. Yanlış anlaşılmasın çoğununda evliliği tırt,zorla yürüyo. Biri dediki, fazla PDR yüklemesi libido kaybına neden oluyomuş. doğrumu. bi rehberlikçi açıklarsa aydınlanırım. açık açık soramıyo insan. Kadın rehberlikçiler de ''VER'' desen
al diyecekmiş gibi, yuvam falan yıkılır diye kendimi uzak tutuyom. SORU ŞU: O OKULDA SİZE NE ÖĞRETİLİYODA bu hassas konular önemsiz gibi yaşayıp tavır alabiliyosunuz.Valla REhberlikçi deyince korkuyoz. dinin azı dinden eder derler, acaba psi koloji eğitiminin azıda insanı arsız ,değersiz,rotasız, mı yapıyo diye sormADAN EDEMEDİM KENDİME. 33 SENEDİR MÜDÜRÜM. Kadın dünkü çocuk hiç önemi yokmuş gibi bi haller, tavırlar, ver desen verir, gel desen gelir, bumudur
danışmanlık.YADA sizde veya verilen eğitimde bişe

Avatar
Science 2 hafta önce

Rehberlikciler kadar rahat ogretmeler yok mebde. Odalarinda otursunlar kahve cay icsinler, vAllahi gorduklerimin cogu hepsi oturuyor odalarinda

Avatar
Meb! 2 hafta önce

rehberlikçilere oda verilmeyecek, maaşları düşürülecek, ekders alamayacaklar.
nedeni; yıllarca sayısal sözel bölümlerde okuyan öğretmenlere haksızlık oluyo.
rehberlik uzmanı okullarının puanı çok düşük, en aptal bile kazanabilir,ezberle bitirebilir.öğretmenlere eşit maaş alması düşünülemez, kaldırıcaz bu uygulamayı..
gitsinler psikiyatr,psikologların sekreterliğini yapsınlar, meb de işleri yok, bi bok yapmadıklarını biliyoruz.maaşlarını düşürücez.ekders almaları yasal değil.

Avatar
Ben bir ahlâksız müdürüm. 2 hafta önce

Psikolojik danışmanlar zamanında bana kötü birtakım şeyler yaptı. Kuyruk açım ondandır. Beni it gibi havlattılar. Onlardan öcümü alamadığım için burda boş teneke gibi tıngırdıyorum.

Misafir Avatar
oooooo 2 hafta önce @Ben bir ahlâksız müdürüm.

Sen PDR okumuşsun belli, çözmüşsün işi,çok ince,kinayeli bi laf sokmuşsun amma,millet anlamaz. Senin gerçekten it olduğunu sanır,kötü olduğunu sanır, değerli kardeşim rehberlik çilerin okulda hiç bi yetkisi etkisi yokki,müdüre ne yapabilir? Onlar
sorunlu,deli,kırık,akıl özürlülerle ve aileleriyle muhatap olur, bizede rapor eder. O öğrencileri belirleyende bir öğretmendir, ona teslim ederler. Kalkmış ters vuruyon uyanık rehberlikçi. bence seni bi müdür fena sıkıştırmış, yada öğretmen yada veli.
Çogunuzun sıyırmasının nedeni ne acaba!can sıkıntısından akşama kadar götünü kaşıyan biriyle okulda kimsenin derdi olmaz, hele müdürün hiç.Sorun şu: öğretmen değilsiniz ve ekders alıyosunuz.Ahlaksız müdür göndermene kızdım. Kullanılan ifadeler anadoludan, milli,yerli ve klişeleşmiş,herkezin ağzında, cuk oturan yerlerde kullanmakta bi kültürdür,amını eşşek sikesice rehberlikçi anladınmı.( buda afyon yöresinden annnenin evladına çemkirmek için kullandığı kızgınlık ifadesi. O ana ahlaksız değil.

Beğenmedim! (5)