Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı oldu

Hikmet Karadağ, Kerem Alkin, Yiğit Bulut, Oral Erdoğan'dan oluşan Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, 12 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararla görevden alındı.

Resmi Gazetede yayımlanan yeni karara göre, Fonun yönetim kurulu başkanlığını Cumhurbaşkanı yapacak. Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine ise Berat Albayrak getirildi.

İşte 12 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname:

Cumhurbaşkanlığından:

Karar Sayısı: 2018/163

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulunun ekli listede belirtilen başkan vekili ve üyelerden oluşmasına ve Genel Müdürlüğe Zafer SÖNMEZ'in atanmasına, 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 2 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince karar verilmiştir.

11 Eylül 2018

11/9/2018 TARİHLİ VE 2018/163 SAYILI KARARIN EKİ LİSTE

1

Başkan Vekili

Berat ALBAYRAK

2

Üye

Salim Arda ERMUT

3

Üye

Hüseyin AYDIN

4

Üye

M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU

5

Üye

Prof.Dr. Erişah ARICAN

6

Üye

Fuat TOSYALI

7

Üye

Zafer SÖNMEZ

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda, 12 Eylül 2018 tarih itibariyle değişiklik yapıldı. İşte Resmi Gazetede yayımlanan kararname:

Cumhurbaşkanlığından:

Karar Sayısı: 2018/162

Ekli "Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına, 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 3 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

11 Eylül 2018
Recep Tayyip ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI

TÜRKİYE VARLIK FONU YÖNETİMİ ANONİM ŞİRKETİNİN YAPISINA VE İŞLEYİŞİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1- 17/10/2016 tarihli ve 2016/9429 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararın 13 üncü maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"(2) Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanıdır. Yönetim kurulu üyelerinden birisi Cumhurbaşkanınca başkan vekili olarak görevlendirilebilir. Yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde aranan şartları taşır.

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.