Kategoriler

Öğretmenler Haber: Öğretmenlerin Haber, Bilgi ve Eğlence Sitesi

Kışlada cinayet, miğferle dayak öldürdü

Bursa Gemlik'te vatani görevini yapan er Gökhan Kılıç, nöbette annesiyle cep telefonuyla konuşurken Başçavuş Osman Hancı'ya yakalandı. Hancı'nın başına miğferle vurduğu Kılıç, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti

İSTANBUL Küçükçekmece’de yaşayan, Ayşe ve Halis Kılıç’ın 20 yaşındaki oğlu Gökhan Kılıç, 5 Mayıs’ta askere gitti. Sivil hayatta garson olan ve Gemlik Askeri Veteriner Okulu’nda askerliğini yapan Kılıç, 7 Ekim günü saat 18.30’da nöbette annesiyle telefonda görüştü. Olayın tek görgü tanığı Kılıç’ın nöbet arkadaşı er Ahmet Kızılcan’ın ifadesine göre, Kılıç telefonla konuşurken, kendisi de ellerini yıkamak üzere çeşmeye gitti. Dönüşte “Ah” sesi işitti, Kılıç’ın yerde, miğferin Hancı’nın elinde olduğunu gördü.

‘BAŞIM AĞRIYOR’ DİYORDU
Kızılcan, sonrasını ifadesinde şöyle anlattı: “Gökhan yerden kalktı. Başçavuş başlığı bana verdi. Sürekli ‘Yasak olduğunu bilmiyor musun’ diyordu. Bölüğe doğru yürüdük. Gökhan kafasının sol tarafını okşuyor, ‘Başım ağrıyor’ diyordu. ‘Ne oldu?’ diye sordum. ‘Başçavuş telefonla konuştuğumu görünce kompozitle başıma vurdu’ dedi.”

Kızılcan’ın anlatımına göre nöbet bitiminde Kılıç, koridorda çömelerek, “Başım ağrıyor, çok kötüyüm” dedi. Kızılcan haber vermek için Hancı’ya gitti. Hancı ise “Bir şeyi yoktur. Elini yüzünü yıkasın. Uyusun” dedi. Kızılcan, şöyle devam etti: “O bir şey yapmayınca koşarak bölüğe geldik. Gökhan’ı lavaboya götürdük. Elini, yüzünü yıkadık. Sorulara cevap veremiyordu. Kekeliyordu. Arkadaşın kucağına kafasını koyup o şekilde dururken Osman başçavuş geldi. ‘Ambulansa haber verin’ dedi...”

Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kılıç’ın beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. 54 gün komada kalan Kılıç, 29 Kasım’da hayata veda etti. Aynı gün Hancı ‘Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ suçundan tutuklandı. 

Kışlada cinayet Miğferle dayak öldürdü

SADECE SÜRTMÜŞ!
Hancı ise ifadesinde özetle “Beni fark edip panikledi. Silahına asılı kompozit başlığını elime almadan, yanından ittirerek sol kulağının üstüne dokundurdum. Kompoziti yerinden çıkarmadan başına doğru sürttüm” dedi. Hancı’nın birkaç ay önce de iki eri sopayla dövdüğü belirtildi.

'OĞLUMUZA ŞEHİTLİK VERİLSİN'


BABA Halis Kılıç, oğlunun yaralandığı akşam saat 23.00’te “Gökhan düştü” diye haber verilmesi üzerine Bursa’ya gittiklerini, gerçeğin kendilerinden saklandığını ileri sürdü. İki gün sonra gelini Berna Kılıç’ı arayan askerlerin “Gökhan düşmedi. İşin peşini bırakmayın. Osman başçavuş daha önce bir arkadaşımızın kolunu kırdı” diye haber vermesi üzerine gerçeği öğrendiklerini söyleyen Baba Kılıç, ‘adli vaka’ olduğu gerekçesiyle oğluna ‘şehit’ denilmediğini ve mezarlık verilmediğini belirtti. Kılıç, “Ben bayrakla, davulla, zurnayla gönderdim. Ama öldükten sonra ‘Alın cenazenizi, götürün’ dediler. Bu beni çok kırdı. Failin ceza almasını, oğlumun şehitlik mertebesine alınmasını istiyorum” diye konuştu. Eşi Berna Kılıç ise “Hiçbir şeyi acımı hafifletmez. Gökhan’la konuştuğumda bu adamın başka çocukları dövdüğünü anlatıyordu. Bu, o adamın birinci vakası değil. En ağır cezayla cezalandırılsın” dedi.

Hürriyet

Yorumlar

Lütfiye Berber 11 Ay Önce

İnsaf ve Allah'tan korkun.Disiplin silahlı kuvvetlerde çok önemli,Ancak insan hayatından da mı önemli?Bascavuslar bu işi daha yaygın yapıyorlar.Buna bir çekidüzen verilmeli.Hem zaten silahlı kuvvetlerde eski disiplinden ne kaldı ki?Eski silahlı kuvvetlerden birçok iz zaten gideli çok oldu.

Daha Fazla Haber
Gündem
5 Kez Görüntülendi.
Türkiye'de 350 bin Suriyeli çocuk doğdu
Gündem
2775 Kez Görüntülendi.
Mart 2019 seçimleri öncesi yapılan son anketin sonuçları açıklandı! (Partilerin son oy oranları)
Maaş
4483 Kez Görüntülendi.
Ölene kadar BES’ten çıkılamayacak!
Eğitim
348 Kez Görüntülendi.
10 bin öğrenci kaldırımda kitap okudu
Gündem
1681 Kez Görüntülendi.
Lojmanı yıktı denilen imamın oğlu konuştu: ...
Gündem
782 Kez Görüntülendi.
'FETÖ konusunda geç kaldık, bedelini ödedik'
Gündem
495 Kez Görüntülendi.
Sosyal medyada Atatürk'e hakarete eden 2 şahıs tutuklandı!
Gündem
804 Kez Görüntülendi.
FETÖ'den subaylara 'katalog evliliği' baskısı
Meb
11110 Kez Görüntülendi.
MEB'den yardımcı materyallerin fotokopi ile çoğaltılması yazısı
Öğretmenler Haber
3641 Kez Görüntülendi.
Beden Eğitimi Öğretmenlerine yeni görev