Kategoriler

Öğretmenler Haber: Öğretmenlerin Haber, Bilgi ve Eğlence Sitesi

Kışlada cinayet, miğferle dayak öldürdü

Bursa Gemlik'te vatani görevini yapan er Gökhan Kılıç, nöbette annesiyle cep telefonuyla konuşurken Başçavuş Osman Hancı'ya yakalandı. Hancı'nın başına miğferle vurduğu Kılıç, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti

İSTANBUL Küçükçekmece’de yaşayan, Ayşe ve Halis Kılıç’ın 20 yaşındaki oğlu Gökhan Kılıç, 5 Mayıs’ta askere gitti. Sivil hayatta garson olan ve Gemlik Askeri Veteriner Okulu’nda askerliğini yapan Kılıç, 7 Ekim günü saat 18.30’da nöbette annesiyle telefonda görüştü. Olayın tek görgü tanığı Kılıç’ın nöbet arkadaşı er Ahmet Kızılcan’ın ifadesine göre, Kılıç telefonla konuşurken, kendisi de ellerini yıkamak üzere çeşmeye gitti. Dönüşte “Ah” sesi işitti, Kılıç’ın yerde, miğferin Hancı’nın elinde olduğunu gördü.

‘BAŞIM AĞRIYOR’ DİYORDU
Kızılcan, sonrasını ifadesinde şöyle anlattı: “Gökhan yerden kalktı. Başçavuş başlığı bana verdi. Sürekli ‘Yasak olduğunu bilmiyor musun’ diyordu. Bölüğe doğru yürüdük. Gökhan kafasının sol tarafını okşuyor, ‘Başım ağrıyor’ diyordu. ‘Ne oldu?’ diye sordum. ‘Başçavuş telefonla konuştuğumu görünce kompozitle başıma vurdu’ dedi.”

Kızılcan’ın anlatımına göre nöbet bitiminde Kılıç, koridorda çömelerek, “Başım ağrıyor, çok kötüyüm” dedi. Kızılcan haber vermek için Hancı’ya gitti. Hancı ise “Bir şeyi yoktur. Elini yüzünü yıkasın. Uyusun” dedi. Kızılcan, şöyle devam etti: “O bir şey yapmayınca koşarak bölüğe geldik. Gökhan’ı lavaboya götürdük. Elini, yüzünü yıkadık. Sorulara cevap veremiyordu. Kekeliyordu. Arkadaşın kucağına kafasını koyup o şekilde dururken Osman başçavuş geldi. ‘Ambulansa haber verin’ dedi...”

Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kılıç’ın beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. 54 gün komada kalan Kılıç, 29 Kasım’da hayata veda etti. Aynı gün Hancı ‘Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ suçundan tutuklandı. 

Kışlada cinayet Miğferle dayak öldürdü

SADECE SÜRTMÜŞ!
Hancı ise ifadesinde özetle “Beni fark edip panikledi. Silahına asılı kompozit başlığını elime almadan, yanından ittirerek sol kulağının üstüne dokundurdum. Kompoziti yerinden çıkarmadan başına doğru sürttüm” dedi. Hancı’nın birkaç ay önce de iki eri sopayla dövdüğü belirtildi.

'OĞLUMUZA ŞEHİTLİK VERİLSİN'


BABA Halis Kılıç, oğlunun yaralandığı akşam saat 23.00’te “Gökhan düştü” diye haber verilmesi üzerine Bursa’ya gittiklerini, gerçeğin kendilerinden saklandığını ileri sürdü. İki gün sonra gelini Berna Kılıç’ı arayan askerlerin “Gökhan düşmedi. İşin peşini bırakmayın. Osman başçavuş daha önce bir arkadaşımızın kolunu kırdı” diye haber vermesi üzerine gerçeği öğrendiklerini söyleyen Baba Kılıç, ‘adli vaka’ olduğu gerekçesiyle oğluna ‘şehit’ denilmediğini ve mezarlık verilmediğini belirtti. Kılıç, “Ben bayrakla, davulla, zurnayla gönderdim. Ama öldükten sonra ‘Alın cenazenizi, götürün’ dediler. Bu beni çok kırdı. Failin ceza almasını, oğlumun şehitlik mertebesine alınmasını istiyorum” diye konuştu. Eşi Berna Kılıç ise “Hiçbir şeyi acımı hafifletmez. Gökhan’la konuştuğumda bu adamın başka çocukları dövdüğünü anlatıyordu. Bu, o adamın birinci vakası değil. En ağır cezayla cezalandırılsın” dedi.

Hürriyet

Yorumlar

Lütfiye Berber 8 Ay Önce

İnsaf ve Allah'tan korkun.Disiplin silahlı kuvvetlerde çok önemli,Ancak insan hayatından da mı önemli?Bascavuslar bu işi daha yaygın yapıyorlar.Buna bir çekidüzen verilmeli.Hem zaten silahlı kuvvetlerde eski disiplinden ne kaldı ki?Eski silahlı kuvvetlerden birçok iz zaten gideli çok oldu.

Daha Fazla Haber
Gündem
1062 Kez Görüntülendi.
İYİ Parti kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacağım dedi!
Gündem
15132 Kez Görüntülendi.
Atatürk'e Hakaret Eden Kadının İlk İfadesi
Gündem
1585 Kez Görüntülendi.
AK Partili Alpay Özalan anlattı: 'Kovuldum resmen'
Meb
190 Kez Görüntülendi.
Bakan Selçuk: Hemen herkese dokunan bir görevdeyim
Gündem
1289 Kez Görüntülendi.
20 öğrenci yanlış okula gidince sınava giremedi
Gündem
875 Kez Görüntülendi.
Yanında getirdiği tesbih nedeniyle sınava alınmadı
Gündem
1426 Kez Görüntülendi.
ÖSYM BAŞKANI KPSS'ye KAÇ KİŞİNİN KATILDIĞINI AÇIKLADI
Gündem
370 Kez Görüntülendi.
İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor
Gündem
714 Kez Görüntülendi.
Meral Akşener'in İYİ Parti'den istifa ettiği iddiası
Gündem
10451 Kez Görüntülendi.
Atatürk'e hakaret eden kadın tutuklandı