2021 Yılı Öğretmen, Polis, Hemşire ve Bekçi GERÇEK Maaşları! CNN ASIL BUNLARI YAYINLA!!!

Çeşitli televizyon kanalları, gazeteler ve web sitelerinde öğretmen maaşlarının diğer devlet memurlarına göre daha fazla olduğuyla ilgili sistematik bir algı operasyonu başlatılmıştır. Özellikle toplumun bir kısmında yer alan eğitimciye düşmanlık, pandemi sebebiyle bilinçli ve istekli olarak bazı çevrelerce körüklenmektedir.

 Bir hemşire, bekçi ve öğretmen maaşı kıyaslanırken derece ve kademesi 1/4 olan öğretmenlerle derece ve kademesi 9/1 olan diğer devlet memurlarının gösterilmesi art niyetin tartışmasız en somut örneğidir. Ayrıca maaş hesaplanırken de bilerek ve isteyerek olduğunu düşündüğümüz sayısal hatalar yapılmıştır.

 2021 yılı için hakem heyeti kararı ile %3+3 ve 5 aylık enflasyon farkı değerlendirildiğinde kamu personeline yapılacak(aralık enflasyonu hariç) %6,02'lik zam ve kuruşu kuruşuna bu mesleklerin alacakları net maaş gerçek halleriyle şu şekildedir:

Derece/Kademe Meslek 2021 Yılı Ocak Ayı Net Maaş
9/1 Polis 6.070,24 TL
9/1 Hemşire 4.896,33 TL
9/1 Öğretmen 4.632,43 TL
9/1 Bekçi 3.869,87 TL

Derece/Kademe Meslek 2021 Yılı Ocak Ayı Net Maaş
1/4 Polis 6.623,93 TL
1/4 Hemşire 5.687,93 TL
1/4 Öğretmen 5.295,87 TL
1/4 Bekçi 4.296,47 TL

*Hesaplamalar %6,02 zam oranına ve %15 vergi dilimine göre yapılmıştır.

*Hesaplamalarda doğu tazminatı, ek ders, döner sermaye vb. ek ödemeler yoktur.

*Hesaplamalarda sendika, POLSAN, İLKSAN, kredi, BES vb. kesintiler yoktur.

*Hesaplamalar bekar memur üzerinden değerlendirilmiş olup aile yardımı yoktur.

*Hesaplamalar önlisans/linsan mezunu personel için yapılmıştır.

Hesaplamalardan da görüldüğü üzere ve bir çok meslek grubu incelendiğinde kamu kurum ve kuruluşlarında öğretmenlerden daha az maaş alan personel sayısı yok denecek kadar azdır. Günümüz şartları değerlendirildiğinde ve diğer kamu personeli gelirleri ile kıyas yapıldığında eğitime ve eğitimciye verilen değer ortadadır.(ogretmenlericin.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Canberk 1 ay önce

Şüphesiz en düşük maaşı alan tek maaşlı bir öğretmenin özellikle büyükşehirlerde geçinmesi imkansız... Ciddi anlamda bir ücret artışı yapılmalıdır.

Avatar
Kadir 1 ay önce

Gaziantep deyim Eşim çalışmıyor İki çocuğum var en düşük kira burada 1700 lira ben nasıl geçineyim. Soruyorum o bakana

Avatar
Mustafa 1 ay önce

Biz zaten bunları biliyoruz. Siz asıl bu konularla ilgili kampanyalara, tepkilere, protestolara vb. öncülük edin ki yıllar yılı kaybettiğimiz meslek onurunu ve itibarını hep birlikte tekrar kazanalım. Sizin işiniz mi? Tabii ki değil ama mevcut sendikalarla da bu işler olmayacak belli.

Avatar
İlk 1 ay önce

Hep bir araya gelip sesimizi duyurmalıyız
Eşi çalışmayan 3 çocuklu bir aile bu maaşla nasıl geçinir düşünüyor insan

Avatar
Mmm 1 ay önce

Ben 5.1 im 4300 lira maaş oluyorum ocak ayında verdikleri zammı kepçeyle geri alacaklarına eminim

Avatar
Twitter gündem 1 ay önce

ADMIN hafta bir kez olsun TWITTER da gündem oluşturmayı deneyebilirisn. Bu meseleler gündeme gelmeli ki birileri sesimizi duysunda biraz ekstra zam yapsalar

Avatar
Umudum yok 1 ay önce

Admin boşuna kendini yorma bu devrin öğretmenlerinin büyük çoğunluğu korkak itaaatkar ve şükürcü tayfa. Vur başına al ekmeğini. Bir sendikanın meslek kanunu ile ilgili imza kampanyası vardı. Bariz şekilde tüm öğretmenlerin sosyal ve özlük haklarını iyileştirici maddeler olmasına rağmen imza atmaya korkan çekinen bir sürü öğretmen var. Bu devrin ogretmenlerinden umudum yok çok bile bazılarına bu maaş

Avatar
Fuzuli 1 ay önce

Her mesleğin eline geçen toplam maximum ve minimum değerleri yazın bari bu yazının Haberlerden farkı ne peki görelim. Polisin, Doğu tazminatı birim tazminatı vs öğretmenin ek ders eğitim ödeneği , sınav görev ücretleri, hemşirenin döner sermaye ve ek ödemeler ye göre max ve min maaş skalasını yazında samimi bir tablo oluşsun

Misafir Avatar
Osman 1 ay önce @Fuzuli

Sana sadece şunu söylemek istiyorum: Birincisi sen Fuzuli'nin tırnağı olamazsın, ikincisi de her öğretmen sanki ek ders mi alıyor? Alıyorsa da sanki ful mü alıyor??? Seni saygı ve sükunete davet ediyorum...!!!

Beğenmedim! (0)