Bakanlıktan 'ücretli öğretmene zam' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, zammın ekonomideki gelişmelere bağlı olduğunu dile getirdi.

İşte yapılan açıklama

Bugün bir gazetede yer alan "Ücretli Öğretmene Zam" haberiyle ilgili olarak sizlerden gelen sorular üzerine bu bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberdeki ilgili bölüme ilave olarak;

Sayın Bakanımız ücretli öğretmenlerimizle ilgili iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü, ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağını belirtmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sayın bakanın dikkatine! 1 yıl önce

Sayın akıl tutulması yaşayan bir iktidarın, eğitimi mahveden bakanı değerli kardeşim; şimdi beni dinle: eğitim adına gerekçesi ne olursa olsun alddığınız karar ve yaptırım uygulama ve dayatmalarınızın farkında olan ve gelecekte milletin çöküşünü hazırladığınızı gören bir arif im. Lütfen dinleyin. öğrenci çok ve çözümünüz yok belli, okul dışında çare arayanıda devamsızlık -ödül- ve seçmelerde haksızlık vs talimat ve emirlerinzi ve ehliyetsiz ve ss subayı kılıklı idarecilerle yarattığınız
kaos cehennemin sorumlususunuz. bilin: sebeb olduğunuz bu azap-stres ateşin
içinden bizi korur rabb ve sizi yakar,yakıyorda.Müneccim değilim ama ekonomiyi siktiniz bitirdiniz, ve eğitim hususu da malum.eğitim ve lise-üniversiteler seçme
yerleştirme hususundada evrensel kriterler belli. uygula,kurtul.yoksa sebep olduğunuz her nahoşluk ve kaostan sorumlusunuz,hesabı sorulur. anlatıcam çaresini basit. ama şeytanın esir aldığı aklınla değil kalbinle oku yazdığımı.rabbe güven,yoksa ne yapsan boş.

Avatar
yol 1 yıl önce

Evrensel kriteri uygula hak geçmesin, gerisi kolay.
evrensel kriter hak yeme yedirme der.
1-zorlama
2-baskı yapma,baskıya dönüşebileck her yasa ve enstrumanı kaldır.
3-senede 2 sınav yap.
4-asayiş-güvenlik-ahlak i değerleri koru, bu sebebplerle okula gitmek istemeyeni birde den cezalandırma,illa gel diye baskı yapma.
5-lise ve üniversite seçme ve yerleştirme işlerinde ,ortaöğretim ortalamasını dikkate alma.
6- lise ve üniversite seçmelerinde tek kriter çocuğun sınav başrısı olsun,onun haricinde her ilke-kural ve talimatı kaldır.
7 dileyenin dilediği kadar devlet okulundan faydalanabileceği dilerse kendikendini eğitebileceği yaygın veya karma bir model koy ortaya.
SOnuç; sen ve senin gibizavallıların baskı ve eğitim zırvası ile kaybolan yıllar ve harcadığınız degerli zamanımız ve sebep olduklarınızın mutlaka size bir yansıması vardır, olamaya devam edecektir.
8-yalakalık,yaranma kaygısına zolama insanı ve aileleri.
9-mecburiyetleri kaldır, mecbur bırakma rabbı yoketmeye sizi.

Avatar
yapın! 1 yıl önce

acilen yapın !
tekraren yazıyorum: sınavları her dönem için ire indirgeyin.
ortaöğretim veya okul not ortalamasını değerlendirmelere sokmayın. hem lise hem sonrası için öğrenci seçme yerleştirmede tek kriter öğrencinin sınav başarısı olsun.
Dileyen ve talep eden okullardan dilediği oranda faydalansın,izin verin. dilediği dersleridde kendi imkanı ile öğrensin izin verin.veli aydın ve sizden ilerde ise bu uygulama sistemi rahatlatır, zira siz ne bok yediğinizi bimiyosunuz.
ortaokullarda beden dersini kaldırın, zira öğretmenler boş oturuyo, tesis yok,
kimseninde gönlü yok.beden eğitimi dersinin gereği yapılamıyor yada yapılmıyor.
yetersiz olduğunuz alanlarda bırakın veli kendi halletsin izin verin.şu haliyle çocukları bağlı tutuyorsunuz, bişeyde öğretmiyorsunuz, bisürüde yanlış şey öğreniyor çocuklar, suçlusunuz.
samimi-aydın velilere devamsızlık hususunda toleranslı olun, onların derdi senin çürümüş eğitim sisteminden çocuklarını kurtarıp zararı minimize etmek,yardım edin,destekleyin

Avatar
esasen zaman doldu! geçti bile! 1 yıl önce

Hesap sorulacak
yazıyorum nedenmi? siz cahil umarsız yalaka bir toplum yarattınız ve azap inince
buda nerden demeyin! abd yi,çini,yemni, alemi suçlamasın şeytan tayyip.
şeytanın en yamanı aklını esir aldığı insandır ve o tayyip. akp diye bir parti yok, tayyip partisi veya çetesi var bu ülkede.Biz onun önünü açtık adam ettik o kapıldı üç beş salağa, laf dinlemez oldu.O aklı bok dolu.
Şimdi bu adamı uyarın, zira hesap ağır olucak.Nedeni; okullarda zulüm var uyardık.
nedeni ; assubay denen bi kesime zulüm var uyarıldılar.nedeni zorunlu askerliği kaldırın dedik tınlayan yok. onlar hep bi hesap -taktik paronayak yaklaşım içindeler.
ulen soysuzlar; rabb in uyarısı 7 ay önce size gelmedimi,bu siteden.Bu ülke tayyip ve onu yalayanların çetesinin zulmüne dayanamaz. yer gök su ateş bir olur ; bu zalimleri heryerde bulur hesap sorulur. o gün saklanamayacakları-kaçamyacakları gündür, o gün geldi.uyarmıştık.BU ÜLKEDE SAKLI BİR KAÇ
rabb yakını için erteledik hesabı.

Avatar
Şeytana bak! 1 yıl önce

Assubayına hakkını vermiyor: hakkını istersedevletli maskesiyle şeytan pkklı olmakla -hainlikle itham ediyor tOKİDE UÇUP GİDEN tirilyonlar alınmıyor mütahitten,assubayına polisine para yok diyor, para içinmi yapılırmış bu iş.
Eğitimde palavra,baskı ve zorlama ve mecburiyetlere ,yeter diyen bi aydın hemen pkklı hain damgası yiyiveriyor.seçim öncesi de kendilerine oy vemeyenlere aynı şeyler söyledi şeytan . bu böyle gidemez değilmi.yakın tarihe bak bi görürüsün akibetini.nerde aydınlanma çıkışı olsa pkk ve hain yaftası hazır. aklına -gücüne -imkanına güvenen it soyları aklınızı alıcak rabb, o gün assubay zulmettiğiniz öğrenci ve ailesi, zorla askere yollayıp helallik hilesiyle uyuttugunuz
insanların gariplerin ailesi adına hesap sorucaz ki: ibret olsun. insan rabb den -Allahtan ümidi kesti, rabb ın şanı yücelsin. o baskıcı müdür komutan öğretmen meb görevlileri ve bunlara kulluk edenlere çetelerine lanet olsun-aileleri evlatları yokolsun. ÖYLE OLSUN-AMİN.

Avatar
sayın bakan,dinle! 1 yıl önce

sözlerime iyi bak: gözünle değil kalbinle bak. Okulların kalabalık (özellikle nitelikli zannedilenler) böyle bir zırva malesef gündeme oturdu bu sizin eseriniz. bu merkezi nitelikli okullara öğrenciler akın ediyor: sizin o tbmm de bi adam var, adamın işi gücü öğrenci yerleştirmek buraya,onu bulun ve vazgeçirin. bitanesi bi okula tam 1000 öğrenci aldırmış. sonuç bir felaket. o okullar tmarane gibiydi bi ara. bir veli ben burya hegrün çocuğu gönderemem burası okul değil deseya bi, senin o ss subayı artığı öğretmen idareciler tahrik manipilasyon baskı dan çekinmiyo: işimizi yapıyoruz diyorlar. Karddesim insanı
toplumu bilen siz neden böyle zulümlere baskı ve zorluklara insanı mecbur eddiyorsunuz. etnik-dini-ahlaki -milli birlik olarak gösterdiğiniz gerekçeler bu kaosta harcanan-yıpranan zamanımıza ve sebebp olduğunuz teröre zulme bahane olamaz.bizi korumakta rabb da, seni sizi o emir erlerinizi kadrolarınızı yakıp yıkacak o an geldiğinde siz kımıldayamayacaksınız,zaman doldu.

Avatar
tek çözüm! 1 yıl önce

yeterli değilsen, çaresizsen;
neden insanın çocuğunu kendinin eğitmesine veya uygun gördüğü kadar göndermesine yada alternatif çözüm bulmasına izin vermiyosun kardeşim.
HER ŞEYİN MÜKEMMEL OLSA biz neden göndermekten imtina edelim.
senin devam mecburiyetine kılıf mazeret olarak sunduğun cahil veli ve çocuğun çalıştırılması olayı yalan,utanın. şu anda göndermek istemeyenler aydın insanlar.
bunu bilen müdür -öğretmenlerden hala işimizi yapıyoruz edasıyla öğrenci ve ailesine baskı yapmaları ne şeytani. ulen bunun hesabını rabb yanınıza bırakırmı.
o çok değer verdiğiniz sevdiklerinizden sormazmı, sizde vijan Allah korkudu olsa
insana baskıya dönüşecek her enstrumanı alırsın elinden o sorumlularının.
şimdi bakan kardeşim, bu kaosta rabb bizim gibi leri korur, biraz canımızı sıkmışsınızdır , yapabileceğiniz bu: o tayyip denen iblise söyle, o parlementoda okulları günde 100 kez aryıp deli-it kopukları haketmedikleri okullara menfaat karşılığı kaydettiren puştlara söyle:rabb intikam alır.

Avatar
diyalog! 1 yıl önce

rte: niye baskıyı durdurdun ulen bana sordunmu?
başkan:farkedildik anamızı sikecekler, biri ötmüş.
abd de işkence bizi bozar beni muaf tutun, adamlar götümde, neyapayım.
rte . hallederiz relax.
başkan: sana kolay ,haberim yoktu der beni önlerine atar sıyrılırsın, seni peygamber sananlar var, yırtarsın da ,ben artık yapamicam.
rte: senaryo hazır , sen panik yapma.
başkan:ya sen ne şerefsiz , bi adamsın, cia-mossat cümle dünya peşimizde anaızı sikeckler, hala relax diyosun.
rte: rize ve trabzon dağlarına piton yılan aslan vs attık, bide pkk yalanı kakaladık, orada dolaşmasın salak halk.altın ve basılan dolarlar o dağlarda,güvende
başkan: ananın amınamı götürecen o kadar parayı, ya ne aç gözlü adamsın.
rte. SATIN ALMANIN Bİ BEDELİ VAR; ananın amındnmı çıktı o kadar satılmış uşak
bak milleti yavşak satılmış kıldım o dolarlarla.
başkan. bu halk sayende anasını a satar artık, bu devrim senin eserin, ananın amına sok .yarın o satılmışlar senide satınca anlarsın konyayı-anyayı.