Atandığı Okula Gitmeden Maaş ve Ek Ders Ücreti Alan Okul Müdürü !

Söz konusu olayın 17 Nisan 2020 tarihinde cereyan etmeye başladığını belirten Anadolu Eğitim-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Ramazan Kırbuğa , ''  8 yılını aynı kurumda dolduran idareciler yönetmelik gereği, idareciliğe devam etmek istiyorlarsa başka bir kurum seçmek zorundalar. Hikayedeki müdürümüz de aynı kurum da 8 yılını doldurduğu için aynı kurumu tekrar tercih edemiyor. Dolayısı ile müdürlüğe devam etmek istiyorsa başka bir kurumu tercih etmek zorunda.'' dedi ve olayın detaylarını açıklamaya devam etti.


Anadolu Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Ramazan Kırbuğa

''MÜDÜR MAAŞI VE EK DERS ÜCRETİ ALIYOR ANCAK GÖREVİNİN BAŞINDA DEĞİL''

 Kırşehir merkez, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Cumhur Okatan 8 yılı dolduğu ve müdürlüğe devam etmek istediği için kurum değiştirmek zorunda kalıyor. Fakat Kırşehir merkez de değişiklik yapabileceği ve müdürlüğe devam edebileceği başka bir okul seçeneğinin olmadığını görüyor. Müdürlük yapmak istiyorsa Kaman ve Mucur ilçelerinde bulunan  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesileri veya Anadolu Lisesini tercih etmek zorunda. Cumhur hoca müdürlüğe devam etmeye karar veriyor. Evinin Kırşehir merkez de bulunmasından dolayı günlük  gidiş-geliş yapacağı için en yakın yer olan ve Mucur da bulunan Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih ediyor.

19.06.2020 tarihin de atamalar yapılıyor. Cumhur Okatan’ın ataması Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne oluyor. Fakat, Cumhur hocanın daha önceden yaptığı bağlantı ve girişimler, üyesi bulunduğu sendikanın referansı da kullanılarak yeni okulun da resmi işlemleri yapıp göreve başlamasını yaptıktan sonra Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Özel Büro” ya görevlendirilmesi yapılıyor. Böylelikle Cumhur hoca Mucur’a bir daha hiç gitmiyor. Ama okul müdürü olarak unvanını koruyor.

 Yani Cumhur Okatan müdürlük yapmak için tercih ettiği yeni okulunda sadece birkaç gün çalışıyor. Resmi olarak okulun müdürü görünüyor. Bütün maaş ve ek ders ödemelerini de müdür olarak almaya devam ediyor.

İl genelin de buna benzer başka görevlendirmelerin de olduğunu biliyoruz. Bu görevlendirmeler  yönetmeliklere ve mevzuatlara uygun hale getirilerek yapılıyor olabilir. Fakat yasa koyucuların yönetmelik ve mevzuatları, kişilerin menfaati için değil, devletin ve milletin menfaati için çıkardıklarını unutmamak gerekir.

Buradan tüm kamuoyuna soruyoruz:

                -Yapılan bu işlemler kamu vicdanında Uygun mu ?

                -Yapılmayacak görev için devletin makamını işgal etmek Doğru mu?

                -Devletin kanun ve yönetmeliklerini, görev, unvan ve yetkilerini kullanarak kendileri, yakınları veya üçüncü kişiler lehine menfaat sağlamak ve aracılıkta bulunmak, akraba, eş, dost ve hemşeri kayırmacılığı, siyasal kayırmacılık veya herhangi bir nedenle ayrımcılık veya kayırmacılık yapmak Doğru mu?

 Bizler bütün benliğimizle Türk bayrağının dalgalandığı her yer de görev yapmaya hazırken, sadece 22 km ileri de ki okula gidemeyen, en kutsal meslek olan öğretmenlik mesleğini icra etmek için şehit olmuş 150 meslektaşımızın kemiklerini sızlatan bu anlayışı kınıyor, bu konu ile kararı halkımızın ve eğitim camiamızın vicdanına bırakıyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet 2 2 hafta önce

Bütün mühür sahibi öğretmen kökenli okul yöneticileri, asla hasta olmazlar, izin almazlar. Kendi 'Ek Ders Ücretleri'ni kendileri yaptıkları için hiç kesinti olduğu görülmemiştir. Artık, kapkaççı mı helal para kazanıyor, yoksa okul yöneticileri mi kappaçlık yapıyorlar ? Vicdanlarına bırakıyorum. Habere konu olan müdür, günah keçisi olmuş.

Avatar
Müteahhit müdür 2 hafta önce

Bizim müdür de okulu öğlen terkedip boyacı dükkanına gider inşaatına gider. Ne de olsa full ekders yatıyor. Kim ne yapsın okulu. E liyakatla idareci almazsan eğitimmin hali beden böyle diye düşünür durursun. Yeni atanan öğretmene o kadar sınav yapacağını! idarecilere yapın da eğitim bi yere gelsin

Avatar
Müdür müdür müdür 2 hafta önce

Yüzde 90 i böyle ki müdürlerin işleri güçleri okula arada gelip para toplamak bukadar.

Avatar
İdareci mağduru bir öğretmen 2 hafta önce

Bir de arkadaşlarına full ek ders ayarlayıp diğer öğretmenleri kendilerine minnet ettirmek maaşlarını cebinden veriyormuş gibi..ülkenin geldiği duruma bak denetim yok şikayet etsen seni yakıyorlar ye babam ye bu vatan hainliği değil de nedir

Avatar
Oşman Ata 2 hafta önce

Atandığı Okula Gitmeden Maaş ve Ek Ders Ücreti Alan Müdür Kim şeklinde başlık manipülatif olmuş. Sanki adam çalışmadan alıyor gibi. Hakikati yansıtmıyor.

Avatar
Başlık hatalı 2 hafta önce

Başlıkta hiç bir iş yapmadan parasını alıyormuş gibi bir algı oluşturulmuş ama yazının sonuna doğru milli eğitimde bir büroda iş yaptığını yazıyor.Kimin hangi görevlendirmelerde ne kadar ek ders alacağı ek ders yönetmeliği tarafından belirlenmiştir.İşini yapıyor ve yönetmeliğe uygun alıyorsa sorun yoktur.Bu tip görevlendirmeler zaten var.

Avatar
Öğretmen 2 hafta önce

EBS.Sendikasının üyesi ise mesele olmaz. Partizan ise konuşmak zaten olmaz. Siyasetten ise hiç konuşalmaz. Başkası da böyle davranamaz.

Avatar
Derin 2 hafta önce

Canlı derslerde de ücret kesmek için bahane arayan müdürleri de unutmayalım.Okulu müdür değil müdür yardımcıları idare ediyor.Müdür kim ki.