Bugün Türkiye´de eğitimin çok iyi olduğunu söylüyorum

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Okul açılışında öğretmenlere ve eğitime yönelik açıklamalarda bulundu. yaptığı açıklamalarda öğretmenlere ve eğitim sistemine övgüler dizen Yılmaz, konuşmasına şu şekilde devam etti

Eğitimin kilit taşının öğretmenler olduğunu aktaran Yılmaz, "Her bir öğretmene sonsuz teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye´de eğitimin çok iyi olduğunu söylüyorum. Bunu da inanarak ve resmin tamamını görerek söylüyorum. ´Eğitim sıkıntıya gidiyor, kötü oluyor´ diyenler de var." değerlendirmesinde bulundu. "Bazen bir söz var biliyorsunuz, ´İçimizdeki İrlandalılar´ diye. Yani içimizde olup da bizim gibi düşünmeyenler." diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Eğitime ´kötü gidiyor´ diyenlere şeyi diyorum; ´İçimizdeki Solomon Adası yerlileri. Ne alakası var?´ Solomon Adası´ndaki yerliler, bir yeri ziraata çevirmek istediklerinde ağaçları kesmezlermiş. Ne yaparlarmış? Ağacın etrafına gelirler halka oluştururlarmış, ağaca kötü söz söylerlermiş, kısa bir süre sonra ağaç kurur gidermiş. Eğer siz kendi evladınıza, ´Oğlum bunu yaparsın, başarırsın, sana güveniyorum´ dersen muhakkak başarır. Ama, ´Senden bir şey olmaz, zaten sen ne öğrenebiliyorsun ne de öğretebiliyorsun´ dersen hayatta başarılı olamaz. Allah için herkes evladına baksın. Evladınızın öz güveni sizin o yaşlarda sahip olduğunuz öz güvenden fazla mı? Kesinlikle daha fazla. Eğitimin bir amacı öz güven kazandırmaktır." Yılmaz, geçmişe göre öğrencilerin aldığı eğitimin çok daha iyi olduğunu dile getirdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
okullarda hileler! (bir) 10 ay önce

İnsan maskeli şeytan bir öğretmenin hileleri: 5. sınıf öğrencisine istiklal marşı yazma görevi verir, daha 2. gününde eksik yaptığı bahanesiyle öğrenci velisini çağırır; onu suçlar-azarlar-tahrik eder-örseler.Konu istiklal marşı olunca veli olayı büyütmek istemez, o kaltaktaki şeytanı görmüştür-bunlardan çok var,dertleri eğitim değil, ademoğluna zulmetmek için kendilerine alan açan-fırsat kollayan bir iblis.Bu durumlarda sabırla geri çekilin, aşırı hileli ince düşünülmüş bir tuzak bu. Rabb in bunlardan hesap sorduğunu görürler mutlaka, sizden daha iyi cezalandırır hak.Sıkıntı devletlilerin bunlardan gafil olması veya münferit deyip sallamaları. Rabb de onlara buna uygun bir kader-akibet biçiyor ve ikaz ediliyorlar her an.Eğitim çok iyi değil.Senin çok iyi gördüğün sessizliğin ardında; buğuz eden-beddua eden-kinlenen-ağlayan-çaresiz insanlar var.
iNSANINA GÖRE, YERİ GELİR TEK BİR İNANIN BEDDUASI ÜLKEYİ BİTİRİR.
O tek insan heryerde-her kesimden olabilir.İsmet .

Avatar
Cezada çok iyi olacak! 10 ay önce

İyi değil ismet: Eğitim adı altında istediğiniz gibi okul-aile-çocuklar üzerinde hoyratça-sorumsuzca kullandığınız tasarruf yetki ve baskılarınızmı ? iyi olan.Bize göre: Öğretim bile iyi değil-eğitim yok.Millet i mecbur-mahkum-muhtaç eden ve çaresiz hallere sokan baskıcı-zorlayıcı-sindirici duruş ve kararlarınıza tanığız,rabb de tanık: Bekleyin artık ne olacak- ne gelişecek.Eğer ceza hemen inmiyorsa üzerinize, masumlar içindir, başka şeyler içindir.Kuşku YOKKİ, ceza kaçınılmaz: Cumhuriyetin hiç bir döneminde, hiç bir lider ve hükümete size verilen imkan-güç-yetki -destek verilmedi.(Atatürkün durumu tamamen savaş şartları ile ilgili ) Barış sulh ortamında ilkti.Kuşkusuz verileni çarçur etmenizin bedelini rabb sizden sorucak; hiç bir devlette-hiç bir hükümetin görmediği,karşılaşmadığı ibretlik bir ceza elbet sizi beklemekte.Bekleyin artık.Biz sizi milletin inancı-dini-eğitimi-öğretimi-türbanı-sigarası-içkisi-özeli ile uğraşın diye hükümet etmedik.

Avatar
hileler (iki) 10 ay önce

Okullarda insanı tahrik-sindirme-korkutma amaçlı şeytanların öğretmen maskesi ile yaptıkları çok ince ayarlanmış manipilasyon kokan hareketler. MEB in bu konuda
çözümü yok olamazda. konunun hassiyeti-dillenmesinin istenmemesi ve bebeler(öğrenci) üzerinden hassasiyetlerin manipilasyonu ve insanlarla uğraşılmasını kendine iş edinmiş alçak çok. Benzer durum muhammet-kuran-sure üzerindende yapılabiliyor amma nadir.

Avatar
Meb Ne iş yapar! 10 ay önce

Aradım bigün bir meb şube müdürünü ve ne yapılabileceği hususunda fikrini sordum: Dediki :''bu seni savın, delilin varmı?..falan filan''.Sonuç: çocuğu yıpranmasın ortada diye, dedimki o mağdur arkadaşa: Sus-şikayet etme-sabret. Burdan bişey çıkmaz, yıpranırsın.Öyle yaptı. Bi gün ; o kaltağın-o kahrolasıların, o insanlarla uğraşmayı kendine iş edinmiş soysuzların işlerinin bittiğine rabb bizi tanık etti. Ferahladık.Şimdi sen bakan kardeşim diyorsunki eğitim çok iyi.İyi olan senin saltanatın belki.Şeytanlara verdiğin imkan-cüret -yetkinin hesabı elbet sizden -suçlulardan sorulur.Hemde ibretlik şekilde.Her şey yazılmaz: insanı-fıtratını bilen biri meb denen eğitim-baskı-zorlama yasa ve yönergelerini insana dayatmaz. Sonuçta uygulayıcıda bir insan ve evliya değiller ismet. Ancak zulmettikleriniz içinden rabb tanıkları olduğunu biliyoruz.,onların tanıklığında, bu zulme çanak tutan yönerge-yasa -uygulamalarınızın sonu; sizin için hiçde hayırlı olmayacak,uyarmadı demeyin.

Avatar
yalan.... 10 ay önce

baskı-oyalamaca var....
kazakistandan 2000 mühendis ülkeye geri göderildi..cahil olduklarından..
2 yıllık lar üniversite değil..genç öğütme ve ateşini söndürme kurumları..
4 yıllıklar içinde 5 üniversite belki iyidir..
Ortaokul-lise lerde ; üniversite seçme sınavı zorluk ve eziyeti var..millet hem bağlanıp hem zorlanıyor..serbest te bırakılmıyor...sorsan : fetö yer yavrum-kurt kapar yalanı kırla...ham ederler o yüzden biz eğitcez falan..Allah bildiği gibi yapsın sizi..alternatif üretilmiyor..sonuç! suçluların akibeti çok kötü..millete kıyılıyor..
eğitim iyi demiş ismet: senin keyfin iyidir oyüzden her şey güzel görünür ismet..
Gel hele aşağı ,parçalanır o kısbet, kalmaz ne don ne ismet, milletle taşakmı geçiyon lan ismet..uyduruk bi sürü ders koydun müfredata, evrensellikten uzak..
millet ülkeden çıkınca anlıyor cahil bırakıldığını..kastenmi yapıyonuz lan..

Avatar
Mükerrem 10 ay önce

Biz de sizi seviyoruz sayın İsmet Yılmaz Beyefendi Hazretleri. Açtığınız bu aydınlık yolda yürüyeceğiz efendim.

Misafir Avatar
lütfen Hz DEMEYİN!! 10 ay önce @Mükerrem

Lütfen hz falan demeyin dalkavuk yavşağa, adam cidden kendini mehdinin
sağ taşşağı zannedip havalara girmesin.

Beğenmedim! (1)
Avatar
ismet kaşınıyo! 10 ay önce

İsmet git karınla-torununla,evladınla varsa manitanla oyna, milletle örtülü veya direkt evlatlarıyla oynama çocuğum.
Yada bitarafınla oyna..
Eğitim -ciddi iş, çok oynadın götüne döndü okullar, fazla karıştırma evladım.
Git tarladA TOPRAKla oyna, insanla oynama çocuğum.
git denizde kumda oyna insanla oynama çocuğum.
İyi bişey görmüyoruz biz..insanı rahat bırak.
Yoksa ; o insanların sahibi-meliki-sultanı seninle bi oynar, biad ettiğin emir amirinle bi oynar, kevgire dönersiniz. RABB ın; Alemleri tüm mahlukatı sizin için yarattım dediği insan ve evladıyla fazla oynamadınmı ulen embesil teyyare.