Zorunlu hizmet bölgesinde çalışan Öğretmenlere mükemmel haber!

Zorunlu hizmetini bitirip çalışmaya devam edenler 2 yıla 1 kademe alır mı?

Bazı öğretmenler, zorunlu hizmetini tamamlandıktan sonra yine zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışmaya devam edebilmektedir.

Bu durumda, yani zorunlu hizmeti bitmiş olmasına rağmen, zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışmaya devam edenlere 657 sayılı Kanunun 64. maddesinde öngörülen 2 yıla bir kademenin verilip verilmeyeceği tartışma konusu olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Adıyaman Valiliğine verdiği görüşte, öretmen zorunlu hizmet öngörülen bir okulda çalışmaya devam ediyorsa, 1 yıla bir kademesinin verilmesi gerektiğine karar verdi.

İŞTE BAKANLIK GÖRÜŞ YAZISI

kaynak: memurlar.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hilal 4 ay önce

Aynı eğitim kurumunda görev yapmaya devam eden kısmı kaldırılmalı

Avatar
Osman 4 ay önce

Bu haberde gecen bilgiler yönetmelikte zaten var. Yeni birsey degil. Ve iyi bir tarafida yok. Zorunlu hizmet devam ettikce kademe alirsin bittikten sonra nereye gidersen git almazsin diyor.