Meb, Kpss'siz Öğretmen Alımlarına Başladı! İşte Alınacak Branşlar ve Detaylar...
Bugün yayınladığımız '' Meb, Kpss'siz Öğretmen Alımı Yapacak'' haberinden sonra ilk açıklama İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi.
Bugün yayınladığımız 
Meb, Kpss'siz Öğretmen Alımı Yapacak haberi için TIKLAYINIZ

İzmir İl Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde ülkemizde yaşayan Suriyeliler için öncelikle ilkokul düzeyi öğrenciler olmak üzere; 01 Ağustos-15 Eylül 2016 tarihleri arasında “Örgün Eğitime Uyum Programı (İlkokul Seviyesinde Türkçe Hazırlık Programı)” düzenlenmesi planlanmaktadır. Yeterli öğrenci başvurusu olduğu takdirde sınıf açılacaktır.

Söz konusu programda görev yapmak üzere Sınıf Öğretmeni, Türkçe Öğretmeni, Formasyon almış Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarına (ücretli-ataması yapılmamış öğretmenler)  ihtiyaç duyulmaktadır. Başvuruda bulunan öğretmenler Bakanlığımızca “Eğitici Eğitimi Programı”na tabii tutulacaktır.


Başvuruda bulunmak isteyen ilgili branş mezunlarının CV’leri ile birlikte 17.06.2016 mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Bölümüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.


İstenilen Belgeler


-Dilekçe (en az 2 iletişim telefonu yazılacaktır)
-CV
-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
-Mezuniyet Belgesi ve Formasyon Belgesi
-Adli Sicil Kaydı
 
-1 Adet Vesikalık Fotoğraf

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

Suriye´li ve yabancı uyruklu öğrenciler için öğretmen alımı
1 AĞUSTOS 15 EYLÜL 2016 TARİHLERİ ARASINDA İLİMİZ BÜNYESİNDEKİ SURİYE’Lİ VE DİĞER YABANCI UYRUKLU İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE TÜRKÇE EĞİTİMİ VERİLMESİ PLANLANMAKTADIR.

 
              BU EĞİTİMİ VERMEK İÇİN SINIF,TÜRKÇE , VE TÜRK DİLİ EDEBİYATI(FORMASYON ALMIŞ) BÖLÜMLERİNDEN MEZUN OLMUŞ ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERE İHTİYAÇ VARDIR.BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ÖĞRETMENLER EĞİTİCİ EĞİTİME TABİ TUTULDUKTAN SONRA 45 (Kırkbeş )GÜNLÜK  ÖĞRENCİLERE KURS VERECEKLER.

 Başvurular İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 14/06/2016 - 24 /06 /2016 tarihlerinde yapılacaktır.

Mardin İl Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

Konya-Ereğli İlçe Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

Yabancı Uyruklu Kişilere Türkçe Eğiticiliği Eğitimi Başvurusu
*Ek Ders Ücret Karşılığı Görev Almak İsteyen
*Mezun Durumda Olup Atanamamış Türk Cumhuriyeti Vatandaşı
*Sınıf/Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri
15/06/2016 Çarşamba Günü Saat=12:00´a Kadar Diploma veya Mezuniyet Çıkış Belgesi İle Başvurada Bulanabilecektir. (Müracaat:Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şubesi)
(NOT: Yabancılara Türkçe Eğiticiliği Eğitimine Katılacak Öğretmenlere , 800 TL Karşılığındaki Eğitim Ücretsiz Verilecek Olup Sonrasında 45 Günlük İlkokul Öğrencilerine Verilecek Türkçe Eğitimi Sürecinde Ücret Ödemesi Yapılacaktır.)

Malatya 
İl Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

 
Yabancılara Yönelik Türkçe Öğretimi Kursu 

  Bakanlığımız "Yabancılara Yönelik Türkçe Öğretimi Kursu" düzenleyerek, Ülkemizde eğitim gören Suriyeli öğrencilerin Türkçe dersi eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı planlamaktadır. Bu amaçla Sınıf, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı branşlarında KPSS´ye girip ancak atanamayan öğretmen adaylarını 15 (onbeş) günlük eğitime alıp, eğitim sonucunda geçici eğitim merkezlerinde görevlendirilmesi hedeflenmektedir.

   Başvurmak isteyen Sınıf, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının 17/06/2016 günü mesai bitimine kadar diploma, kimlik fotokopisi ve KPSS sonuç belgesi ile Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şubesine başvurmaları gerekmektedir.

Adıyaman İl Milli Eğitim Öğretmen Alımı Açıklaması

Bakanlığımız "Yabancılara Yönelik Türkçe Öğretimi Kursu" düzenleyerek, Ülkemizde eğitim gören Suriyeli öğrencilerin Türkçe dersi eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı planlamaktadır. Bu amaçla Sınıf, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı branşlarında KPSS´ye girip ancak atanamayan öğretmen adaylarını 15 (onbeş) günlük eğitime alıp, eğitim sonucunda geçici eğitim merkezlerinde görevlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

Başvurmak isteyen Sınıf, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının 20/06/2016 günü mesai bitimine kadar diploma, kimlik fotokopisi ve KPSS sonuç belgesi ile Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şubesine başvurmaları gerekmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
jhaKLSJŞMKDLŞAKEJDFO 2 yıl önce

peki 45 günlük kurs bittikten sonra ne olacak acaba herkes başının çaresine baksın mı deninecek

Avatar
Türkçeci 2 yıl önce

45 gün derse gireceksiniz sonrası muallak 5yıl sözleşme yok maaş ta 2600 falan değil en iyisi son günleri iyi değerlendirip kpss illetinden kurtulmak

Avatar
Rauf 2 yıl önce

sadece 45 günlüğüne derse girilecek, üstelik 2600₺ değil; ders ücreti karşılığı :(

Avatar
Fatoş 2 yıl önce

Kimse başvuru yapmasa bakalım ne olcak demek isterim ama nerde ....binlerce kişi Aman ne güzel bi umut deyip çoktan başvurusunu yapmıştır bile..

Avatar
Tarih şart 2 yıl önce

Tarih öğretmenleri de alınmalı . Türk Kültürü ve tarihini en iyi tarih Öğretmenleri anlatır

Avatar
Tarih şart 2 yıl önce

Tarih öğretmenleri de alınmalı . Türk Kültürü ve tarihini en iyi tarih Öğretmenleri anlatır

Avatar
Türkçeci 2 2 yıl önce

45 gün derse gireceksiniz sonrası muallak 5yıl sözleşme yok maaş ta 2600 falan değil en iyisi son günleri iyi değerlendirip kpss illetinden kurtulmak

Avatar
Şehmus 2 yıl önce

Yahu bu herkesin bildiği ücretli öğretmen alım ilanı. Yaz tatili süresince Suriyeli çocuklara intibak eğitimi verilecek.5 yıl sözleşmeli 2600 tl maaşlı falan hikaye bence.Öyle olsaydı bunu ilana eşek gibi yazmaları gerekirdi.