Memur Öğretmenler, 24 Kasım'da Cumhurbaşkanından Müjde Bekliyormuş...

Bu bir ilandır.

Sayın Cumhurbaşkanım;

KPSS puanı ile memur olarak atanmış öğretmenler olarak; devletimizin en Yüce Makamındaki Sayın Cumhurbaşkanımızdan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde müjde bekliyoruz. Devletimizin ihtiyacı doğrultusunda bu kutsal mesleği yapabilmek için desteğinizi bekliyoruz.

Branşımızda yeterli alım olmadığından ya da illegal kesimlerce soruların el değiştirmesinden "yüksek KPSS puanı ile öğretmen olarak değil memur olarak atandığımızdan" 2012 yılından önce mevcut olan bu uygulama ile mağduriyetimiz de giderilmiş olacaktır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun "Verimli Personel Rejimi" ilkesini de göz önünde bulundurarak, 657 sayılı Yasanın 48. maddesi kapsamında devlet memurluğuna atanmış, kamu kurumlarında halen görev yapan, öğretmenlik mesleğine atanma yeterliliğine sahip kişilerin (MEMUR ÖĞRETMENLER) kadrolarının, kurumlararası ilk atama yolu öğretmen olarak Milli Eğitim Bakanlığına aktarılmasının Ülkemiz, Devletimiz ve Milletimiz için hayırlı olacağı düşüncesindeyiz.

Hükümetimiz bir yandan tüm okullarda tam gün eğitim-öğretime geçmeye hazırlanıyor. Son toplumsal olaylar neticesinde de onbinlerce öğretmen açığı oluşmuştur. Öğretmen açığını kapatmanın en güvenilir, ekonomik çözümü kamudaki memur öğretmenlerdir.

Devlet için de oldukça rasyonel bir çözüm olacaktır:

Öğretmenlik yapma koşullarına sahip (Eğitim Fakültesi ve FEF mezunu), verimsiz istihdam sonucu masa başı işlerde unutulmuş devletin gizli, yerli, milli hazinesi memur öğretmenlerin eğitim-öğretim sistemimize kazandırılması sisteme de can verecektir. Devletin elinde atıl bekleyen Öğretmenler vardır. Devlet terbiyesine sahip memur öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nda sinerjilerini de katacaklardır.

Devlet memuru olmaları nedeniyle maaş almakta olduğumuzdanbütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını gayet rasyonel bir hamleyle giderilebilir. Öğretmenlik şartlarını taşıyan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi ve terbiyesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip güvenilir ve verimli kamu personeliyle yani "memur öğretmenlerle" Devletimiz masrafsızca kapatacaktır. Öğretmen açığını kapatmada EN EKONOMİK (MASRAFSIZ) ÇÖZÜM olduğu da kesindir.

Çeşitli Terör örgütleri üyesi ya da sempatizanlarının memur kadrolarından itina ile ayıklandığını ve bu terör örgütü üyelerinin ilk atama yolu ile yeniden devletimize sızmaya çalışacağı düşünüldüğünde, elde kalan memurların tüm taramalar sonucunda ortaya çıkan tertemiz bir kitle olduğu ve bu nedenle en güvenilir kaynağın, memuröğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak aktarılması, aynı zamanda EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM olmaktadır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. Maddesi " Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür." hükmü getirmektedir. Yasanın bu atamaya icazet verdiği yani atanmalarında hukuksal açıdan hiçbir engel olmadığı da göz önüne alındığında, kurumlararası ilk atama yolu, öğretmen açığını kapatmanın EN KOLAY ÇÖZÜMÜ olacaktır.

Halen görev yaptığımız yerlerden öğretmen olarak kadrolarımız değiştirildiğinde; aldığımız devlet terbiyesi ile varlığımız Türk Milli Eğitim Sisteminde fazlasıyla hissedilecektir.

Dönem dönem yapılan uygulamalarda olduğu gibi kamuda görev yapan devlet memurları olarak toplu bir alım yapılması halinde sistemin ne kadar düzgün ve etkin olduğu görülecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız; 24 Kasım Öğretmenler Gününde kurumlar arası ilk atama yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı'na nakil müjdenizi bekliyoruz.

"DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVEN MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hüseyin 2 yıl önce

bu haberi yapan admin iyi dinle memur öğretmenlerin kurumlararası geçiş hakkı 2012 de alınmıştır. hangi kurumdan olursa olsun kurumlararası geçiş hakkı var meb de bunu 2012 de kaldırıldı. şimdi ilk atamacılara da söylüyorum bizler kimsenin hakkına göz dikmiyoruz. 100 AAAA branşından öğretmen alınıyorsa %3 te ek olarak kurumlararasına geçiş hakkı vardı bizler bu iptal olan bu hakkımızı istiyoruz zaten kpss ile atanmış devlet memuru olan insanlarız buradan kpss ile uğraşan çalışan emek sarfeden arkadaşlarımıza diyeceğimiz yok onlarda atansın mesleklerine kavuşsun . bizler gibi başka iş yapmasınlar. bizler zaten öğretmen olacaktık keşke çalma çırpma olayları olmasaydı önümüze geçen insanlar olmasaydı hakkımız yenmeseydi öğretmendik... kimse burdan çıkıpta bana kpss ye gir demesin önce araştırsınlar bir baksınlar biz memur öğretmenler zaten kpss ye girerek 80-100 puan aralığında puan alanlarız. burda kpssye gir diyenler bizleri ilk atamacılar ile karşı karşıya getiren zihniyetlerdir.

Misafir Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce @hüseyin

Kurumlar arası geçiş kadar saçma bir olay yoktu zaten tıpkı sınav puanının 2 sene geçerli olması gibi saçmalıktı. Öğretmenliği hak eden öğretmen olsun memurluu hak eden memur olsun. Devlet memurluğu hak edeni öğretmen yaparsa en büyük haksızlık o olur. Siz zaten öğretmenliği kazanabilseniz oraya giderdiniz orayı kazanamayıp hak etmediğiniz bir davanın peşine düşmüşsünüz

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce @hüseyin

O bölümde atanmayı hak edememişseniz niye kurumlar arası geçiş yapılsın memur olmayıp atanamayan 80le atanamamış siz 75le atanırsanız bu doğru mu herkes kendi çıkarı olunca hak hukuk demeden atlıyor yeter ki çıkarınız olsun

Beğenmedim! (7)
Avatar
KENAN 2 yıl önce

Çok yanlı bir başlık atmışsınız, ya sizi de anlıyorum, memur öğretmen sayısı tahmini 10 000 kişi. atama bekleyen ilk atamacı kardeşlerimizin sayısı 400 000 civarı. reklam gelirinizi artırmak için 400 000 kişiye hitap etmek daha mantıklı. yorumu yayınlamazsınız biliyorum ama yine de yazmak istedim. 2009 yılında eğitim bilimlerinden 92 puan almama ragmen 2 adet fizik ögretmeni atandığından P3 puanımla memur oldum. burda memur öğretmen çoğu meslektaşım da hemen hemen aynı puanlara sahiptir. ayrıca 2012 ye kadar olan bir haktı istediğimiz. 2012 den bu yana yönetmelik değişmemiş olsa 7500 arkadaşımız zaten atanacaktı. 2012 den bu yana yapılan öğretmen atamalarının yüzde 3 ü 7500 e takabül ediyor. şimdi atama bekleyen genç arkadaşlarım biz memur öğretmenlerden başka kimse atanmasın demiyoruz, 4 yıldır gasp edilen bir hakkın peşindeyiz. keşke bize itiraz ettiğiniz kadar ücretli ögretmenlere, dershane öğretmenlerine itiraz etseniz. saygılar sevgiler hepinize herseye rağmen.

Avatar
feyza 2 yıl önce

biz kimsenin hakkına girmiyoruz. ilk atamacı kardeşlerim biz sizinle aynı kulvarda yarışmıyoruz. siz bize neden itiraz ediyorsunuz? merak etmeyin vicdanınız da rahat olsun. bizim vicdanımız çok rahat bunu isterken. kpss'den 88 alarak atandım ben. asıl bizim başımızı yaktılar. bizlerin de öğretmen olduğunu unutuyorsunuz buralara yorum yazarken. üstelik de kimsenin kadrosunu kapmıyoruz kendi kadromun diplomama daha uygun bir kadroya taşınmasını istiyorum. dönüşüm yani. benim zaten bir kadrom var ve zaten bir çok kadro boşaldı malumunuz ve gidenler de birer öğretmen olarak devlette kadro işgal edenlerdi. şimdi o boşluklar neredeyse bizimle bile dolduramazlar. ilk atama kadrosundan bir şey isteyen yok ki... bırakın bütün öğretmenler atansın kardeşlerim hepimiz çok kutsal bir mesleğin fertleriyiz. sevgiler.

Misafir Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce @feyza

Kendin söylüyosun aynı kulvarda değiliz diye aynı şartlarda yarışmadan nasıl böyle bir hak istiyorsunuz öğretmenliği hak etttiğinizi düşünüyosanız girersiniz sınava yarışırız kim hak ediyosa o atanır. Aynı kulvarda yarışmadan aynı hedefe varmak istiyorsunuz haksızlık burdadır memurlar öğretmen olamasın demiyo kimse aynı şartlarda yarışalım kim kazanırsa o olsun

Beğenmedim! (8)
Avatar
lezgin 2 yıl önce

bekliyormuş başlığı olmamış. İnşAllah 2012'de elimizden alınan hak iade edilecektir.

Misafir Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce @lezgin

İsteyen varsa hakettiğini sınava girerek göstersin hakedemediğiniz bir şeyi size bağışlasınlar istiyosunuz

Beğenmedim! (7)
Avatar
ahmet 2 yıl önce

biz memur öğretmenlerin ilk atama ile sorunları yok bizim talebimiz 2012 yönetmelik mağduruyuz ve düzeltilmesini istiyoruz.

Avatar
Furkan 2 yıl önce

Gir Kpss ye git puanını al öğretmen ol!!!

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce @Furkan

fettullahçılar gitti yeri hemen doldu şu an yaptığınızın onların yaptığından alta kalır yanı var mı

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
Hadi canım.. 2 yıl önce @Furkan

Ne demezsin.. Yıllarca fetocuların sızdırdığı ÖSYM sorularını unuttun galiba.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce @Furkan

Sen kısa yoldan açıklamışsın kardeşim helal olsun. Git puanını al hak et atan

Beğenmedim! (6)
Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce

Madem öğretmen olmak istiyosunuz öğretmen olarak atansaydınız kolay olan yere atanıp ordan daha iyisine geçmeye çalışmakla kimseyi kandıramazsınız. Öğretmen olarak atanmayı başaramamışsanız başaramamışsınızdır başaramadığınız yere haksızlıkla gelmeye çalışmakta garip

Misafir Avatar
memur 2 yıl önce @Özgür Doğan

Editör siz neden eleştriiyorsunuz, İSTİYORMUŞ kelimesi hiç yakışmadı

Beğenmedim! (3)
Avatar
Özgür Doğan 2 yıl önce

Elinizde ekmeğiniz var bi de devletin ekonomisini düşünüyormuş rolü yapılıyor bırakında işi olmayanlar girsin öğretmenliğede yok öğretmen olmak istiyosanız sınava girip puanı alıp atanırsınız. Memurluk dairelerine gidiyoruz israfın bini bir para ısınmasından elektiriğine kadar her şekilde boşa harcama var haberdede en ekonomik yol diye yazmışlar ekonomiyi düşünüyosanız devlet dairelerinde tasarruf yapın herkes bireysel olarak dikkat etse yeterli