Bu haber kez okundu.

Norm Kadro Fazlası Sözleşmeli Öğretmenin İşine Son Verilebilir mi?
03.08.2016 tarihinde yayımlanan 29790 sayılı Sözleşmeli Öğretmenlik İstihdamına Dair Yönetmeliğin 18. maddesinin 2. fıkrasında

"İhtiyaç fazlası konumda bulunan sözleşmeli öğretmenler, istekleri ve tercihleri dikkate alınmak suretiyle atamaya esas puan üstünlüğüne göre il içinde alanlarına uygun kurumlarına valiliklerce atanır. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmeleri, görev yaptıkları il içinde alanında ihtiyaç olmaması yada öğretmenlerin bu fıkraya göre yapılması öngörülen görev yeri değişikliğini kabul etmemeleri halinde sona erer."

denilmektedir.

Bu, norm kadro fazlası olan öğretmenin, il içinde açık norm kadro bulunmazsa sözleşmesinin iptal edileceği anlamına gelmektedir. Yönetmeliğin mevcut maddesinin bu hâliyle mağduriyetlere yol açtığı ve bu mağduriyetlerin de artacağı ortadadır. Bu bağlamda yönetmelikte düzenlemeye gidilmelidir. Aksi hâlde KPSS ya da sözlü sınav hiçe sayılarak öğretmenin işine son verilebilecektir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali 1 ay önce

yada ayrı yazılır.

Avatar
X-y+1 1 ay önce

İnsan yapısı ve çare aranıyor,gülermisin ağlarmısın