17 İlde Norm Fazlası Öğretmen Ataması Yapılacak

ISPARTA
 

Norm Fazlası Öğretmenlerin Atamaları ile ilgili yazı için TIKLAYINIZ

2016 Norm Fazlası Atamaları İçin İhtiyaç listesi İçin TIKLAYINIZ


ADIYAMAN
 

Duyuru Yazısı :norm_fazlasi_ogretmen_atama_duyurusu.pdf

Başvuru Linki: http://adiyaman.meb.gov.tr/arge/default.aspNİĞDE

Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Duyurusu

Duyuru için TIKLAYINIZ.

Alanlara Göre İhtiyaç Listesi için TIKLAYINIZ.

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.


ADANA
 

Norm ve ihtiyaç fazlası öğretmenlerin başvuruları 28/12/2016-02/01/2017 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru Kılavuzu

Norm Fazlası Öğretmen Listesi


AYDIN
 

Duyuru Yazısı

Başvuru Formu

İhtiyaç Listesi

Açıklama: Tüm branşlarda güncellenen liste yayınlanmıştır.


DİYARBAKIR
 

İlimiz geneli (17 İlçe ve İl emri) norm kadro fazlası durumunda olan öğretmenlerin ihtiyaç olan eğitim kurumlarına tercihleri ve puan üstünlüğüne göre atanabilmeleri için yapılacak olan başvuru şartları ektedir.

Gereğini arz ederim.
 

Zülküf YAMAN
Milli Eğitim Şube Müdürü
E K İ:
Başvuru Şartları


İLİMİZ GENELİNDE NORM KADRO FAZLASI DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN İHTİYAÇ OLAN OKULLARA ATANMAK ÜZERE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARI BAŞVURU ŞARTLARI 
1. AŞAMA
 İlimize bağlı (17) on yedi ilçe merkezine bağlı Eğitim Kurumlarında Norm Kadro Fazlası durumunda olan Öğretmenlerin ihtiyaç olan eğitim kurumlarına (her öğretmen kendi ilçesi içinde atanacağından kendi ilçesindeki ihtiyaç olan eğitim kurumlarını görecektir.) atanmaları sistem üzerinden hizmet puanı ve tercih üstünlüğü dikkate alınarak Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesine göre yapılacaktır.
 
 Norm Kadro Fazlası durumda olan on yedi (17) ilçeye bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenler başvuru yapmak zorundadırlar. Norm Kadro Fazlası durumunda kadrosu A ilçesinde olup, B ilçesinde geçici görevlendirilme ile çalışan öğretmenlere yapılacak olan duyurular kadrolarının bulunduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün görev ve sorumluluğundadır.
 
c– Başvuru yapan Öğretmenlerin tümünün hizmet puanı başvuruların son gününü baz alarak hesaplanıp sistemde yansıtılmaktadır. Sistem üzerinden başvuru yapacak olan öğretmenlere ait bilgilerde hata olanların bilgilerin güncellenmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
 
ç  Öğretmenler başvuru esnasında sisteme girdikleri tercihlerin ve bilgilerin doğruluğundan birinci derecede sorumludur. Okul Müdürleri yapılan başvuru sonucu alınan çıktı üzerindeki bilgilerin doğru olup olmadığı, uygun olan başvuruların onaylanması konusunda yetkili ve sorumludurlar. (Sistem sadece norm kadro fazlası durumda olan Öğretmenlere açılacaktır.)
 
d – On Yedi ilçe merkezine bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro Fazlası durumunda olan bütün Öğretmenler birinci aşamada açılacak olan ve sistem üzerinden görülen tercihlerden (25) adet ihtiyaç olan okul seçecek ve kayıt işlemini gerçekleştirecektir. Kayıt altına alınan başvurulardan iki adet çıktı alınacak ve bu çıktılar okul müdürü tarafından onaylandıktan sonra bir nüshası kurum Müdürü tarafından ilgili ilçede bulunan Öğretmenin dosyasına bir nüshası ise Öğretmene verilecektir.
 
e – Anadolu Liselerine tüm alan Öğretmenleri başvuruda bulunabilirler. Ancak Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Liselerine (Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Müzik) sınavla veya mevzuat hükümleri doğrultusunda atananlar tercihte bulunabilirler. Bunun dışında kalan Öğretmenler bu okullara atanmak üzere başvuruda bulunamazlar.
 
– Fen Liseleri ile Sosyal Bilimler Liselerine Bakanlık kadrolarında alanında en az (3) Üç Yıl çalışmış olanlar (başvurunun son günü itibariyle) başvuruda bulunabileceklerdir.
 
– Görev yaptığı kurumdan hizmetin gereği (Soruşturma sonucu) başka bir eğitim kurumuna veya ilçe dışına atanan Öğretmenler aynı eğitim kurumuna veya ilçeye aradan (3) Üç yıl geçmeden yer değiştirme talebinde bulunamazlar.
 
ğ – Öğretmenlerin tercih ettikleri okulları seçerken dikkatli olmaları ve tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Onaylanan ve ataması gerçekleşen Öğretmenlerin atamaları iptal edilmeyecektir.
 
– Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Norm Fazlası Öğretmen atamaları ile ilgili duyurunun yayımlandığı tarihten sonra Ücretsiz izine ve uzun süreli Sağlık İznine (Rapor) ayrılan tüm Norm Kadro Fazlası Öğretmenler atamaya tabidir.
 
ı –Norm Fazlası atamalarda il geneli alanlar bazında ihtiyacın fazlalığı karşılamaması halinde öncelik Sözleşmeli Öğretmenlere verilecektir. İhtiyacın fazlalığı karşılaması halinde atamalar Hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 
 İlimize bağlı (17) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında Norm Kadro fazlası durumunda olan ve birinci aşamada ihtiyaç olarak açılan eğitim kurumlarına başvuru yapan ve atanamayanlar ile başvuruda bulunmayanların atamaları kadrolarının bulunduğu ilçe içinde, ihtiyaç olan eğitim kurumlarına hizmet puanları dikkate alınarak RESEN yapılacaktır.
 
2. AŞAMA
a – İlk aşamada ilçesinde Norm Kadro Fazlası durumunda kalan ve alanında ilçesinde ihtiyaç olmayan Öğretmenlerin il genelinde (17 ilçe) açık kalan okullara istemeleri halinde sistem üzerinden tercihleri ve Hizmet puanları dikkate alınarak atama işlemleri yapılacaktır.
 
b –2. Aşamada Tercih üstünlüğüne göre yapılan atamalar sonucunda ilimiz dört merkez (Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir) ilçesinde görev yapan Öğretmenlerden (Bu aşamada başvuru yapmayanlar ile başvuru yapan ve atanamayanlar dört merkez ilçede ihtiyaç olan eğitim kurumlarına hizmet puanı üstünlüğüne göre RESEN atanacaklardır).
 
 
   
 
BAŞVURU SÜRELERİ
 
1.AŞAMA
 
Duyurunun Yapıldığı Tarih                                                                  : 30.12.2016
Başvuruların Başlama Tarihi                                                             : 31.12.2016
Başvuruların Biteceği Tarih                                                                 : 03.01.2017
Atanamayan Öğretmenlerin ilçe içi Resen Atama İşlemleri              : 04.01.2017
 
Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                          : 06.01.2017
 
 
2. AŞAMA
 
 
İl geneli başvuruların başlama Tarihi                                                    : 09.01.2017
İl geneli Başvuruların biteceği Tarihi                                                : 10.01.2017
Atanamayanların (Dört Merkez İlçe içinde) Resen atama işlemleri         : 11.01.2017
 
Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                          : 12.01.2017
Muğla İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmen Ataması Duyurusu

Duyuru için tıklayınız.

Dilekçe için tıklayınız.

Geri Bildirim Listesi için tıklayınız.

NOT : İl genelindeki boş norm kadrolar 28/12/2016 Çarşamba günü mesai bitiminde sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.İZMİR

Norm Fazlası Öğretmenlerin Yerdeğiştirme Kılavuzu için tıklayınız...>>

Başvuru için tıklayınız...>>

KOCAELİ

MEB Öğretmenlerin Atama ve yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda takvime bağlı olmaksızın yapılan (soruşturma, inceleme, can güvenliği, istifa, özür vb.) Yer Değiştirmeler nedeniyle listedeki Norm Fazlası/İhtiyaç listesindeki kurumlarda değişiklik olabilir.
 
      Norm Fazlası Olan Kurum Listesi
      Norm İhtiyacı Olan Kurum Listesi
 

İl İçi Norm Kadro Fazlası Öğretmen Tercihi Başvuru Sistemi için tıklayınız.GAZİANTEP - NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMEN ATAMASI(ARALIK - 2016)

Norm kado fazlası durumundaki öğretmenler 23/12/2016 - 30/12/2016 tarihleri arasında ekli dilkeçe ile Okul Müdürlüklerine başvuru yapacaklardır.

Duyuru için TIKLAYINIZ...

Norm Kadro Fazlası Eğitim Kurumlarını Görmek için TIKLAYINIZ...

İl Geneli Öğretmen İhtiyacını Görmek için TIKLAYINIZ...

Başvuru Dilekçesi için TIKLAYINIZ...

 

Antalya il mem, norm fazlası öğretmen atamaları için duyuruya çıktı.

DUYURU İÇİN TIKLAYINIZYOZGAT İL MEM

Duyuru yazısı için tıklayınız

Dilekçe ve takvim için tıklayınız

İhtiyaç listesi için tıklayınız

SAKARYA İL MEM

Resmi yazı için tıklayınız

Duyuru açıklama yazısı için tıklayınız

Takvim için tıklayınız

Başvuru formu için tıklayınız

İhtiyaç Listesi için tıklayınız
 

HATAY

2016-2017 Aralık Ayı Norm Fazlası Öğretmenlerin İlçe İçi Yer Değiştirme Tercih İşlemleri

2016-2017 Aralık Ayı Norm Fazlası Öğretmenlerin İlçe İçi Yer Değiştirme Tercih İşlemleri Üstyazı İçin Tıklayınız..

2016-2017 Aralık Ayı Norm Fazlası Öğretmenlerin İlçe İçi Yer Değiştirme Tercih İşlemleri Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız..

2016-2017 Aralık Ayı Norm Fazlası Öğretmenlerin İlçe İçi Yer Değiştirme Tercih İşlemleri İçin Kontenjan Bilgileri İçin Tıklayınız..

BURSA

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atama Duyurusu

Duyuru yazısı için tıklayın.

Takvim için tıklayın.

İlçe İçi Başvuru Form Dilekçesi için tıklayın.

İlçe Dışı Başvuru Form Dilekçesi için tıklayın.

İhtiyaç listesi için tıklayın.

KASTAMONU

norm_kadro_fazlasi_ogretmenlerin_yazilacagi_cizelge.pdf

norm_kadro_fazlasi_ogretmenlerin_basvuru_formu.pdf

duyuru_yazisi.pdf

AFYON

Müdürlüğümüzün konu ile ilgili yazısı için tıklayın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.