300 bin Öğretmeni Sevindirecek Karar!

MEB Personel Genel Müdürlüğünün ''Ek Ders Ücreti'' konulu ve 27.11.2020 tarihli yazısı

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin kararın 18. maddesinde, “İlkokullarda yöneticilerin veya hizmetiçi eğitim yoluyla yetiştirilen resim-iş, müzik, beden eğitimi, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile alan öğretmenlerinin derse girdiği saatlerde sınıf öğretmenlerinin okulda bulunmaları ve bu saatlerde okul müdürünün vereceği eğitim ve öğretimle ilgili işleri yapmaları halinde, verilen bu görevler ek ders görevinden sayılır.” hükmüne göre yüz yüze eğitim döneminde ödenen ücretler uzaktan eğitim döneminde Bakanlığın uzaktan eğitime ilişkin genelgesinde yer alan “…öğretmenler haftada en az 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecektir.”  hükmü esas alınarak ödenecektir.

Bu durumda sınıf öğretmenlerinin derslerine branş öğretmeni girdiği saatlerde ek ders ücreti kesilmeyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Devlet yöneticileri okusun...! 2 ay önce

Dedikki o adama,şeytana! ‘Aranızda normal sıradan bir insan olarak yaşam sürecez, ‘okulları, orduyu,yasa mevzuat ve talimatlarını ona göre düzenle ‘, ‘parkatan ,apartmana, köyden,kahveye ,kafeye ,okuldan, hastaneye, pavyondan, keraneye, muhtardan, kaymakama,müdürden, bakana, milletvekiline,polisten,askere herşey herkeze dair yasa yönetmelik ve emir talimatların ve tasarruflarını gözden geçir düzenle dedik:Sıradan bir sivil insanın rahat edebileceği, korunacağı, özgürce güven içinde yaşam süreceği ölçekte olsun dedik. Şunuda söyledik; vatan,ülke ,din menfaat ve çıkarlarını bahane gösterip bu işleri savsaklama dedik. VE ŞU İKAZI YAPTIK: Eğer buralarda ,hayatın içinde bu işleri savsaqklamanız ve sebep olmanız-çanak tutmanız zemin imkan vermeniz yüzünden ,yanarsak,incinirsek,zorluk sıkıntı yaşarsak; HESABI ÇOK ÇETİN OLUR DEDİK. Ne zaman dedik? 15 yıldır söylüyoruz.

Avatar
devletliler okusun-2 2 ay önce

Şimdi öncelikli olarak yöneticilerden, elinde yasal imkan güç olup bunu yapmayan veya görmezden gelenlerden hesap sorucaz öncelikle. Kuşkususz ülke güvenliği vs hususunda biz yeteriz. Azarbeycan sorununu çabuk hallettik, ordan siyasi rant kazanmasını istemedik o şeytan adamın, azerbeycan lehine hükmettik ve bitti.Rabb herşeye herkeze hükmeder,kafanız basmıyormu alçaklar.15 yıldır asi gelindi,tavsiyemizi yapan olmadı, canımız çok yandı ve bizde yıktık,yaktık, sıkıştırdık,siz bunun ceza olduğunu bilemediniz, böldük anlamadınız ey gafiller, şimdi neye inanacaksınız. Bu gafletiniz,asi gelmeniz nedeniyledirki; sorumluluğu olan her devlet insanından (kadın veya erkek) hesap sorulacak. Mallarınızdan, sevdiklerinizden ,canlarından eksiltme şeklinde çok ağır bir azaba hazır olun. Tedbir bi işe yaramaz.İnsan denen şeytanlara imkan izin fırsat vermeniz yüzünden,eğer bi zorluk sıkıntı ile karşılaşırsak, her an her gün biyerler yanıp yıkılacak ve sizlerdende sorumluları yanıp yıkılacak,

Avatar
devletliler okusun -3 2 ay önce

Bunları bu devletin yönetici ve sorumlu kıldığımız kimseleri bilsin.Bu ülkeyi,arzı siz rahat edin-saltanat sürün diye yaratmadık.Bize rağmen yemeniz-içmeniz, nefes almanız,güvende olmanız, eğlenmeniz, saygı itibar görmeniz yasak-haram denmiştir. Huzurlu olduğunuz her an size haram yasak kılınmıştır. hüküm böyle.Şimdi o alçaklara insan şeytanlarına imkan,güç,fırsat veren zemin hazırlayan veya buna göz yumanlar düşünsün, o gözden çıkardığınız yada önemsemediğiniz kesimden uzak veya ayrı ortamda güvenli sandığınız yerlerde yaşamanız SİZİ KORUMAZ, BİZ sıradan-basit insanların ARASINDA YAŞAMAYA DEVAM EDİCEZ!!, o iğrenç haram yemiş pis bedeninize hükmederizde lif lif dökülür. Karşılaştığımız her sorunu –sıkıntıyının hesabını sebep olmanız yüzünden sizden sorucaz. Aileniz çocuklarınız sevdiklerinizden, malınız canınız ve hayatından eksilmelerle bedel ödeyeceksiniz. Kısaca biz rahat etmez üzülürsek siz; yanar ağlarsınız,tek tek, müteselsilen.(seçip kurtardığımız dilediğimiz istisna)

Avatar
devletliler okusun- 4 2 ay önce

Bu yazılanlar bu ülkeyi yöneten lere bir hatırlatmadır, başınıza gelenleri buda nerden demeyesiniz diye bir açıklamadır.Bize rağmen var olamaz başarılı olamazsınız. Bunu okuyup harekete geçmek ve bize mani olmak niyetine giren her devlet adamı –yetkilisinin,her insanın varlığın yaradılmışın, niyet ve düşüncesinden haberimiz olur. O an şunu yaparız. Ailesi evlatları ile yakarız o soysuzu. Aile veya yakını yoksa o bedeni ile yakarız o beden o alçağa ceza azap cehennem kefen olur nihayetinde. Şimdi; keyfi muamele ve tasarruflarla emir tavsiyemize direnen alçaklar Ya emrolunduğunuz ve 15 yıl savsakladığınız şeyi yaparsınız, yada cümle alem ibretlik şekilde yanışınızı,yokoluşunuzu gebermenizi izler. Bu meyanda; basın yayın kuruluşlarınıda UYARIYORUZ: olan olacakları, tarafsız,sansürsüz, dosdoğru yazın-- yazın ki: millet rabb dan ümidi kesmesin, sizin alçak yalan haberleriniz yüzündendirki cehennemin dibindeki orospu döllerine bi özenti ve rabb den umut kesme durumu hasıl oldu.

Avatar
devletliler okusun-5 2 ay önce

Bunun cezası daha kötü: basın yayın mensuplarını patronlarını uyarıyoruz,böyle yalan taraflı ve uyduruk haber yaparsanız, yananlarla birlikte yanıp gebereceğinizi ilanen duyururuz.Alemler ve Cümle varlıklar tanık olsun.Bunlar olur-olacakken; bize aynı dünyada,ortamda, ülkede cenneti yaşatacak,yaşatan ve huzur güven mutluluğumuzu daim kılan ,bizi üstün tutan rabb’ın şanı yücedir.

Avatar
Özel eğitim öğretmeni 2 ay önce

Bu genelge acaba biz özel eğitimciler içinde geçerli mi acaba

Avatar
Teacher 2 ay önce

E biz branscilar da bir gun gidiyoruz okula bari o gun nobet ucreti yerine gecse..

Avatar
Bedenci 2 ay önce

Beden eğitimcileri ilkokula girdirmiyorlar ki bu yazıda bizde varız yanlış mı anladım ama resmi yazı dilini sökemedim hala