Büyük FETÖ Operasyonu! Müdür, Polis, İmam ve Öğretmenler...
Manisa'da 26 öğretmen gözaltına alındı

Manisa Cumhuriyet Savcılığının, FETÖ/PDY'ye yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, bir süre önce görevden uzaklaştırılan, halen görevde bulunan 26 öğretmen hakkında gözaltına talimatı verdi.

Manisa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin sabah saatlerinde gerçekleştirdiği operasyonla gözaltına alınan 26 kişi, sağlık kontrolünden geçirilerek Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şüphelilerin "Ders sohbet hocaları" oldukları ve "Bylock" kullandıkları bildirildi.

Kütahya'da ByLock kullanan 9 eski öğretmen gözaltına alındı

Kütahya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında daha önce memuriyetten ihraç edilen ve "ByLock" kullandıkları belirlenen 9 eski öğretmen gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, soruşturma çerçevesinde, daha önce memuriyetten ihraç edilen ve örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları belirlenen bazı öğretmenlere ait adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda evlerde arama yapılırken, 9 eski öğretmen gözaltına alındı.

Şüpheliler, Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildi.

Nevşehir'de 7 öğretmen ve bir üniversite öğrencisi tutuklandı

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ'ye üye olma suçundan haklarında soruşturma başlatılan öğretmenler M.A, S.K, O.M, Ö.Ö.D, F.D, H.M.S, K.E. ile üniversite öğrencisi N.B. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar Nevşehir Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Edirne'de lisansları iptal edilen 2 öğretmen tutuklandı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Kanun Hükmünde Kararname ile lisansları iptal edilmeden önce FETÖ'ye bağlı okulda öğretmenlik yapan B.B, A.A, Ö.G, S.S, Ü.T. ve M.K'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan A.A. ve Ö.G. tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün düzenlenen operasyonda, B.B, A.A, Ö.G, S.S, Ü.T. ve M.K. gözaltına alınmıştı.

Bayburt'ta 2 öğretmen ile 2 cezaevi personeli tutuklandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, 5'i Bayburt M Tipi Kapalı Cezaevi personeli, 3'ü Bayburt Adliyesi personeli ile örgütün sözde "adliye ve cezaevi" imamı olduğu öne sürülen 2 öğretmen gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 2 öğretmen ve 2 cezaevi personeli tutuklandı. 3 cezaevi çalışanı ve 3 adliye personeli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklanan 2 öğretmenin ifadeleri doğrultusunda, örgütün bölge ve adliye yapılanmaları ile Iğdır, Kars, Ardahan, Erzurum, Ağrı ve Erzincan'ın sözde adliye-cezaevi imamları hakkında bilgi edinilerek, ilgili illerin emniyet müdürlükleri ve cumhuriyet başsavcılıklarıyla paylaşıldığı öğrenildi.


'Marmara bölge ve emniyet imamı' 2 öğretmen gözaltına alındı

Soruşturma çerçevesinde örgütün şifreli yazışma programı Bylock kullandıkları tespitiyle daha önce tutuklanan bazı polislerin verdikleri ifadeleri dikkate alan savcılık, aynı programı kullandıkları belirlenen şüpheli iki isme ulaştı.

FETÖ'nün "il emniyet imamı" olduğu belirtilen M.A. ile "Marmara bölge imamı" olduğu öne sürülen H.D, operasyon sonucu gözaltına alındı. Din kültür öğretmeni oldukları belirtilen şüphelilerden M.A'nın Esenler'de, H.D'nin ise Kocaeli'ndeki bir okulda görev yaptığı kaydedildi.

Ayrıca H.D'nin, İstanbul'daki Arnavutköy ve Şükrü Balcı ile Karabük ve Bilecik Polis Meslek Okullarından sorumlu imam olduğu ileri sürüldü.

- İstanbul'da 12 emniyet imamı

Bylock programı kullandıkları tespit edilen şüphelilerin, ev sohbetleri, gezi ve piknik tarzı etkinlikler düzenleyerek, FETÖ'nün emniyet yapılanmasında yer alan polislere talimatlar verdikleri, bu talimatları alan polislerin de örgütün amaçları doğrultusunda hareket ettiği iddia ediliyor.

Bu arada FETÖ'nün İstanbul'daki emniyet yapılanmasına ilişkin imam olduğu belirtilen 12 şüphelinin belirlendiği, bunlardan 10'unun gözaltına alındığı kaydedildi. İmam oldukları tespit edilen şüpheli şahısların tümünün öğretmen olmasına da dikkat çekiliyor.
 

TÜRKİYE genelindeki FETÖ operasyonları sürüyor. Bugün İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Adıyaman, Kırıkkale, Manisa, Çorum, Edirne, Manisa illerinde geniş çaplı gözaltılar oldu.


Operasyonlar kapsamında akademisyenler, polisler, öğretmenler ve emniyet çalışanları gözaltına alındı. Bir polis imamı da gözaltına alınanlar arasındaydı. Operasyonların en sarsıcı olan Yıldız Üniveritesi'ndeydi. İşte bugünkü FETÖ operasyonlarından son dakika haberler;


ANKARA : EMNİYETTE FETÖ OPERASYONU
ANKARA Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 9 çalışan, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Gözaltına alınanların 2'si komiser geriye kalanlar memurdu. Ankara Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde görev yaptığı belirtilen zanlıların, örgütün haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirtildi.

 Aynı soruşturma çerçevesinde gözaltında bulunan Koordinasyon Şube Müdürü Ahmet A'nın da emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.


İSTANBUL : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Bugünkü FETÖ operasyonlarının en çarpıcı olanı Yıldız Teknik Üniversitesi'ne yönelik oldu. Toplam 103 akedemisyen için gözaltı kararı çıkarıldı. Sabah erken saatte üniversite basıldı ve 76 akedemisyen gözaltına alındı.


ELAZIĞ İL EMNİYET ABİSİ YAKALANDI
Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda terör örgütünün "il emniyet abisi" olduğu iddiasıyla bir kişi yakalandı. Gözaltına alınan N.S. (sağda), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


MALATYA : ADLİYE ÇALIŞANLARINA OPERASYON
Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında adliye çalışanlarının da olduğu 12 kişi yakalandı.


ÇORUM : MÜDÜR VE BAŞKAN YARDIMCISI...
Çorum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 19 şüpheliden 7'si tutuklandı. İlçe milli eğitim müdürü, okul müdürü, eski belediye başkan yardımcısının da aralarında bulunduğu diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


MANİSA : 26 ÖĞRETMEN GÖZALTINDA
Manisa'nın Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 26 öğretmen gözaltına alındı.
Şüphelilerin "Ders sohbet hocaları" oldukları ve "Bylock" kullandıkları bildirildi.


KIRIKKALE : MKE ÇALIŞANLARI ADLİYEDE
Kırıkkale merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Makina Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) görevli 21 kişi adliyeye sevk edildi.


KONYA : ABLALAR TUTUKLANDI
FETÖ'nün "kadın ve öğrenci evleri" yapılanmasına yönelik soruşturmada alınan ifadeler doğrultusunda, örgütte "abla" olarak bilindikleri belirtilen 28 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.
Bu kapsamda 4 kişinin daha gözaltına alınmasıyla sayı 16'ya yükseldi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 6'sı tutuklanırken, 10'u adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.


ADIYAMAN : 15 KİŞİ GÖZALTINDA
Adıyaman Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri kapsamında, usulsüz işlem yaptıkları tespit edilen 15 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


AYDIN : 12 KİŞİ ADLİYEDE
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 12 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye gönderilen zanlılardan emekli emniyet amiri Ö.D, daha önce açığa alınan polis memurları D.Ç. ve Y.E.Y, cemaat ablası olduğu ileri sürülen G.B. ile ziraat mühendisi eşi E.B. tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


İSTANBUL ATAŞEHİR'DE 1 GÖZALTI

Ataşehir'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik düzenlenen operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. FETÖ üyesi olduğu iddia edilen şüpheli, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
kaynak: AA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.