Numan Kurtulmuş Açığa Alınanlarla ve İzin İptalleriyle İlgili Açıklama Yaptı
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.

Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:
Türkiye'nin her yerinde terör ve terör örgütleriyle mücadeleye kararlılıkla devam edileceğimizin bilinmesini bir kere daha ifade etmek istiyorum. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ortaya çıkan tablo, birileri zannetmesin ki Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını bir türlü akamete ya da sekteye uğratır.
Tam tersine bedeli ne olursa olsun, terör örgütlerinin tamamına karşı, bölücü terör örgütüne karşı da bu mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.

Saldırıda yaralanan Özel Harekatçı Bülent Yurtsever bugün şehit oldu. 15 Temmuz’un canilerini bir kez daha lanetliyorum.

"DİRENİŞ DESTANIYDI"
15 Temmuz'daki muhteşem bir direniş destanıydı. Zafer bahşeden bütün milletimize teşekkür ediyorum. Bu nesilden nesile aktarılacak bir destandır. Allah, 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın. 
Şimdi bundan sonra Türkiye, kararlılıkla aynen 15 Temmuz akşamı gösterdiği o kararlılığı ve cesareti göstererek, akılla, izanla ve her şeyi planlayarak bundan sonra hızla 15 Temmuz sonrasından çıkacaktır.

"DARBECİLERİN İSTEDİKLERİNİN TAM TERSİ OLUYOR"
Şunu peşin peşin ifade etmek istiyorum; bu darbeyi yapan FETÖ çetesinin elemanları ve onların arkasındaki akıllar neyi murad ederek bu darbe teşebbüsüne başlamışlarsa, Allah'ın izniyle onun tam tersi olacaktır ve olmaktadır.
Ne istediler bu darbeyi yapanlar; toplumsal kutuplaşma çıksın, iç savaş yaşansın. Tam tersine millet birleşiyor, darbeyi yapan maşalara gerekli cezaları veriyor. Siyasette büyük çatışma çıksın istediler. İşbirliği, dayanışma yaşanıyor. Darbeciler ne istedilerse tam tersi oldu.

"EKONOMİ İYİ YOLDA"
Türkiye ekonomisi iyi bir yolda yoluna devam ediyor. Mali disiplinden hiç şaşmayacağız.

TSK'DAKİ YENİDEN YAPILANMA
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeniden yapılanması ile ilgili gelişmelerin, öyle tesadüfen, 'darbe oldu bundan sonra ne yaparız' şeklinde anlayışlarla değil, çok iyi hazırlanmış ana fikri ve ana çerçevesi çok planlanmış bir çalışmanın sonucu olduğunu ifade etmek isterim.

"UZMAN ORDU İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR"
Türkiye'nin çok büyük kitlelere sahip silahlı kuvvetleri yerine, amacı bütünüyle vatan savunmasına odaklanmak olan uzman bir orduya dönülmesiyle ilgili hazırlıklar da gerçekleştirilmektedir, yapılmaktadır.
Silahlı gücün tek bir elde toplanmasının önlenmesi... Bunun için jandarma ve sahil güvenliğin İçişleri Bakanlığına, kuvvet komutanlıklarının Milli Savunma Bakanlığına, Genelkurmay Başkanlığının da doğrudan doğruya Cumhurbaşkanımıza bağlanması bu amaçla, yani silahlı gücün tek bir elde toplanmasını önlemek amacıyla atılmış bir adımdır.
Türkiye'de darbelere zemin hazırlayan bir sistem var.  TSK'nın yeniden yapılanma demokratikleştirilmenin önemi bir adımı olacaktır. Bir yıl içinde bütün adımları tamamlayacağız.

37 KİŞİDEN 36'SI YAKALANDI
Cumhurbaşkan Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan 37 kişilik bir tim. Timin başında bir tuğgeneral var. Herkes gönüllü, seçme olarak oluşturulmuş. Allah’a çok şükür Cumhurbaşkanımızın kılına zarar gelmeden başarısız olmuşlardır. Bu 37 kişinin 36’sı yakalanmış oldu. Sadece bir astsubay aranıyor. O da yakında yakalanacaktır. En çok aranan o çete lideri de Pensilvanya’dan getirilecektir.

ALMANYA'YA TEPKİ

Almanya’daki mitinge katılan herkese teşekkür ediyoruz. NSU davası senelerdir devam eder durur. Bu mahkemeler uzatıldıkça uzatılır, karar alınmaz. Belli bir noktaya, belli bir sonuca gelmez hala devam eder. Bu kadar çok bu mahkemeler karar almakta zorarlanır. Bunları senelere yayarken, ne hikmetse Alman Anayasa Mahkemesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın mitinge telekonferansla katılmasını 24 saatten az bir süre içinde mahkeme kararıyla yasakladı. Maşallah Alman adaletine. Bu kadar hızlı çalışabilen Alman adaletinin diğer dosyalarda niye bu kadar yavaş çalıştığını da anlamamız mümkün değildir. Bu açık bir çifte standarttır. Sayın Cumhurbaşkanı daha önce telekonferansla mitinglere katılmıştı. Peki daha önceki kararları neden unuttunuz?
Dostlarımızın da bu darbe girişimine karşı seslerini yükseltmelerini isterdik.

YENİKAPI MİTİNGİ İÇİN ÇAĞRI

Demokrasi nöbeti, 7 Ağustos’ta muhteşem bir mitingle sona erecektir. Bu miting herhangi bir partinin mitingi değildir. Bu miting, bütün Türkiye'nin mitingidir. Bütün partilerin, bütün demokratların, bütün vatanseverlerin, yurtseverlerin mitingidir. Hayat tarzları, dünya görüşleri ne olursa olsun herkesi pazar günü demokrasi nöbetini taçlandırmaya, İstanbul'a, Yenikapı Meydanına davet ediyoruz.
Darbe girişimi gerçekleşseydi FETÖ çetesinin dışında kimseye hayat hakkı olmayacaktı. Çeteyle ilişkisi olan herkes kamuda ayıklanacaktır. Kurunun arasında yaşın da yanmamasına çalışacağız. Bunlarla ilişkisi olmayan vatandaşlarımız rahat olsun.

"ABD EMPATİ YAPSIN"
ABD’nin hiçbir yöneticisinin saf olduğunu düşünmüyorum. ABD’lilerin empati yapmalarını isteriz. ABD’yi yıkmaya çalışan papaz, Çankaya’da yaşasa biz iade etmesek. Dosyalar, bakanların gidip anlatması meselesi değildir. Hala her şey anlaşılmadı mı?

"İSİMLERLE İLGİLİ TASARRUF YOK"

Genelkurmay Başkanlığı sembolik bir makam değildir. TSK’nın bütünün başkomutanı Sayın Cumhurbaşkanıdır. Şahıslarla ilgili bir tasarruf yoktur.
Öyle bir sistem kurmayılız ki bir daha kimse darbe yapamasın.

MEMURUN İPTAL EDİLEN İZİNLERİ

(Memurların iptal edilen izinleri) Net bir tarih söyleyemiyoruz. Terbir için alındı. Herhalde çok kısa süre içerisinde olacak. Tarih vermek istemiyorum.

Açığa Alınanlar

Kamudan çıkarmalar: 15 Temmuz akşamındaki darbe teşebbüsü gerçekleşmiş olsaydı, FETÖ'cüler dışında hiç kimseye hayat hakkı olmayacaktı. Bu örgütle herhangi bir şekilde ilişkisi olan herkes kamudan ayıklanacaktır. İlişkisi olmayan hiç kimseye en ufak zarar gelmeyecektir. Bu çete mensuplarına adalet prensibi içerisinde, kurunun arasında yaş da yanmamasına dikkat edeceğiz. Eğer herhangi bir hata olursa onu da düzeltiriz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kurt 2 yıl önce

MEMUR izinleri iptal edildi 3 haftadır kısa süre deniyor, bu nasıl kısa süreymiş. ALLAH doğruyu eğriden ayırmayan idarecinin belasını verecek

Avatar
Allah Büyük 2 yıl önce

Allah korudu darbe olmadıda, merak ediyorum silahı kalem olan öğretmen nasıl diğerlerine yaşama hakkı tanımayacaktı. Fetöcü tespitiniz bu kadar ayağa düşmüşken iken gerçeklerini böylemi bulacaksınız. Bankada vadeli hesapla karpayı alan öğretmeni yakaladınız. Bravo bunu kimse bulamazdı. Doğruya fetöcülüğün 1. Maddesinde derki, bankaya para yatırmak. Yoksa asla gerçek fetöcü olamzsın. Peki bu bankanın faaliyet izni ne olacak. Kimse düşünmüyor ve konuşmuyorda zaten. 17 aralik milat öncesi masum sonrası suclu. Buda anayasamizin ve kanunlarimizin bilmem kaçıncı maddesinde zikredilmektedir. Tamam bizim cahilliğimize verin o kanunun bilmem kaçıncımaddesini okumamışız da siz 17 aralıktan sonra bu suç şebekesini neden kapatmadınız. Ha oda belli. Bakalım hangi geri zekalılar buraya para yatıracak bir fişleyelim. Oda herşeyden habersiz benim gibi geri zekalılara kaldı. Allah zilzal suresini boşuna indirmedi. Hakkımı helal etmiyorum