Öğretmenler Zümreleri Artık Böyle Yapacak!

Güncellenen “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi" 25/08/2017 tarihi ile birlikte yürürlüğe girdi. İşte yeni yönergedeki değişiklikler;


• E-okulda “E-Kurul ve Zümre” modülü açılacak ve zümre ile şube öğretmenler kurulu toplantısı gündem maddeleri, toplantı ve saati 5 gün öncesinden bu sisteme girilecek ve okul idaresi onaylayacak. Ardından zümrenin yapılmasının ardından alınan kararlar da yine aynı modüle işlenecek ve okul müdürünün modüldeki onayının ardından yürürlüğe girecek. Kararların uygulanmasının takibi de modül üzerinden yapılacak. 


• Bununla birlikte yazılı kural tutanağı da yine hazırlanmaya devam edecek. Islak imzalar atılacak. Okul idaresine teslim edilecek.


***Okulunda tek zümre olan öğretmenler de bundan sonra müdür veya müdür yardımcısı başkanlığında zümre yapacak.


***Seçilen zümre başkanı 2 yıl süreyle görev yapacak ve ciddi bir durum olmadığı sürece zümre başkanlığından ayrılamayacak. 


• İlçe/bölge/okul zümreleri için belirlenen tarihler de yönergede şöyle yer alıyor;


BİRİNCİ DÖNEM: Eylül ayının ikinci haftasının ilk 2 iş günü içerisinde 
İKİNCİ DÖNEM: İkinci dönemin ilk haftasının ilk 2 iş günü içerisinde 
SENE SONU: Haziran ayının dördüncü haftasının son 3 iş günü içerisinde

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zoroğlu 2 yıl önce

Boş işler...

Avatar
Demir 2 yıl önce

Dostlar alışverişte gôrsün.Eğitim bitmis zümre e okulda olsa ne olur olmasa ne olur

Avatar
İsmet 2 yıl önce

e-okul üzerinden zümre toplantısı yapılsın dediğim zaman öğretmenler bana gülmüştü. Hep gülüyorlar ama aradan beş yıl geçince tavsiyelerim hayata geçiyor. Toplantı iyi bir faaliyettir. Kişilerin birbirine danışması ve paylaşımda bulunması başarı için gereklidir. Başarı sadece akademik olarak değil psikolojik olarak da huzur getirir. Seminer dönemi eğitimlerinin de internet üzerinden verilmesi için önerim şudur: "Konular ve konularla ilgili kitap ve videolar bir web sayfasına yüklenmeli, öğretmenler bunları sırasıyla okumalı/seyretmeli ve ertesi gün de konuyla ilgili düşüncelerini ifade edip ona göre kararlar almalıdır". Tabi ki bu toplantılar için öğretmenlere verilen günlük 33 lira çok az bir ücrettir. Bu ücretin günlük 600 liraya çıkarılması hedef olmalı ama başta 300 lira da verilse olur. Para verdikleri zaman bu para üretim/kalkınma olarak geri dönecek ve devlet daha fazla vergi toplayabilecektir.

Avatar
Ata 2 yıl önce

Okulumda yapacağım zümrede konuşacağım şeyleri niye bir başkası planlıyor. .benim okulun yapısını kim bile bilirki... ...

Avatar
rznddrmdtkrk 2 yıl önce

Jffmdfmdgkakfakgkefksmgk kckxfmxfxfkfkfkkkfkfkfcjfgmfvkdkvksgvgkgkdjffjfjddndjdjdddjddcj fjddjdfjdf

Avatar
Bilal Tok 2 yıl önce

Bir yenilik yada değişiklik yapıldığında hemen itiraz etme değişikliği değersiz gösterme alışkanlığından vazgeçin.Matbaada sizin gibi herşeye itiraz edenler yüzünden bu ülkeye 100 yıl sonra geldi. Okulda sınıfa akıllı tahta taktık.Sizin gibi bir öğretmen kendini yenilemek yerine bana eski tebeşir tahtamı takın dedi.İhtiyaç olmasa değişmezdi.

Avatar
Mehmet Ülkütanır 2 yıl önce

Yararı ne olacak. Anlayan ve bilen varsa lütfen yazsın. Zümreler zaten yapılıyor. Okul ve çevre koşulları dikkate alınıyor. Zümrelere nsdıl bir katkı verecekler acaba. İş yapıyor görüntüsü bence. Boş iş boş.

Avatar
Mehmet Ülkütanır 2 yıl önce

Yararı ne olacak. Anlayan ve bilen varsa lütfen yazsın. Zümreler zaten yapılıyor. Okul ve çevre koşulları dikkate alınarak kararlar alınıyor. Zümrelere nasil bir katkı verecekler acaba. İş yapıyor görüntüsü bence. Boş iş boş.