Öğretmenlere Performans Notu Unutuldu!
17 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ’nin 54. maddesine göre tüm öğretmenlere ders yılı sonunda okul müdürünün performans notu verilmesi kararlaştırılmıştı.

İlk uygulama 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonunda başlamıştı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonunda öğretmenlere performans notu verileceğine dair henüz resmi yazı yayımlanmadı.

YÖNETMELİĞİN İLGİ MADDESİ

MADDE 54 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.

(2) Değerlendirme ölçütleri olarak Ek-3’te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir.

(3) Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel ve tarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il millî eğitim müdürü sorumludur.


 
(4) Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

(5) Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Kamupersoneli.net Değerlendirmesi: Seminer dönemi bitti, öğretmenlerin tatili de başladı ancak okul müdürleri tarafından performans değerlendirmeleri sisteme henüz girilmedi.  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili resmi bir yazı yayımlaması bekleniyor. Öğretmen Performans Değerlendirmesiyle ilgili yönetmelikte son aşamaya gelinmiş durumdadır. Maliye Bakanlığı’nın da görüşü alındıktan sonra ilgili yönetmelik çıkacaktır. Buna bağlı olarak da öğretmenlere performans puanının verilip verilmeyeceği, ne zaman ve kimler tarafından verileceği kesinlik kazanmış olacaktır.


kamupersoneli.net
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hadi versinler de dava acalim 12 ay önce

Unutulmadı mahkemelik

Avatar
yorumcu74 12 ay önce

Müdürlerin performans notu vermesi mahkeme tarafından iptal edilmişti. İptal edilen bir şey nasıl unutulmuş oluyor?

Avatar
kanal uyuma 12 ay önce

Bu site uyuyor mu ? Öğretmene destek olacağınıza hâlâ mahvetmek için cabaliyorsunuz. Öğretmene not vermek kadar ahlaksız bir haberi yapmak yerine, Peygamber mesleği olan öğretmenliği içinde bulunduğu vahim durumdan kurtarici haberler yapın ki bizler de sizlere teşekkürü borç bilelim ve Hayır duası edelim. Karar sizin... Vicdanıniz rahatsa peygamber mesleğini ezmeye devam edin. Diyecek sözümüz yok.

Avatar
Şeker 12 ay önce

Türkiyede çalıştığı okul müdürüyle kanlı bıçaklı olan öğretmenler var!Hangi değerlendirme,hangi performans notu !O kadar saçma bir uygulama ki tarifsiz!Bu işin ancak cinayet çıkar

Avatar
Esra Keser 12 ay önce

Bizde idarecilere not verelim,bakalım onlar üzerine düşen görevleri layıkıyla yapmışlar mı?onları kim değerlendirecek?

Avatar
Fikri 5 ay önce

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ruhsatsız, kaçak özel etüt ve kurs merkezlerine göz yummakta ve kollamaktadır. Zaten herşey açıkça belli, bunu bilmeyen kalmadı. Kaçak kursların öğrenci sayılarını bile bildikleri halde işlem yapmamaktalar. Ne ceza kesiyorlar nede kapatma yapıyorlar. Aldıkları maaş helal değil. Kanunu ve mevzuatı uygulamıyorlar. Bu durum devlet kurumlarını yıpratmaktan başka birşey değil. Devlete güveni zedeliyor. Uygulanmayacağınız kanunu keşke çıkarmasaydınız. Devlet ve kurumları itibarsızlaştırılıyor. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü anlamak mümkün değil.