Öğretmenlere yeni görev: Tüm öğretmenler katılacak

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere yönelik  Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Uygulaması ile öğretmenlerin görüşlerini alıyor. 

MEB tarafından öğretmenlere verilen yazı:

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Scofield 8 ay önce

Sendikalı olmak suç değil hocam sendikan aracılığıyla o makama geldiysen suç değil ayıp

Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce

ÖNCELİKLE SORUNU SÖYLEMEK LAZIM
2017 ile atama bekleyen tüm öğretmenler mağdur.
Ücretliye özel atamada yolsuzluk mu, hatamı, kayırmamı ne ise;
1. Prim gün sayısı 540ı dolduranlar denildi ama MEMlerin kendi hata ve kayırmalarından kaynaklı prim eşitsizliği uygulaması
2. Deneyim esaslı bir atama olacakken KPSS üstünlüğüne göre bir alıma dönüşmesi.
3. Branş bazında kontenjan sınırlılığından ve 3katı şartının eklenmesi en önemlisi 5 bin kontenjanın branşlara adil olarak dağıtılmaması.
Tüm ücretli olarak atama bekleyenleri mağdur etmiştir.
MEM lerin primleri kanun gereği hesaplamayıp keyfiliği, hatası ya da kayırma amaçlı farklı olmasından 540 günü dolduramayanların da doldurabilmelerini sağladığı için,
KPSS üstünlüğünün atamada esas alınmasından ve branşlara ayrılan kontenjan sınırlılığı ayrıca 3katı şartının ilave edilerek sınırlandırılmasına istinaden daha fazla yıl çalışanların önüne geçmesine neden olmuştur.

Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

100günlük Planda bahsi geçen 20binlik yeni atamanın tercihi 2017- 2018KPSS sonucuna göre yapılacağı göz önünde bulundurularak; yarısının normal KPSS üstülüğüne yarısının da PRİM üstünlüğüne göre yapılması hem KPSSden yüksek puan almış olanlar hem de yıllarca MEBe hizmet etmiş ücretli(deneyimli) öğretmenleri kapsayıcı nitelikte bir atama şeklinde yapılması tüm atama bekleyenler için bir nebze de olsa tatmin edici olacak, MEB içinde mantıklı bir çözüm olacaktır.
Böylelikle MEB ve MEM lerin kanun ve uygulamalardaki tezatlıkları sonucu mağdur edilenlere karşı hatasını da telafi etmesi sağlanmış, mağduriyetlerin minimum düzeye indirgenmiş olması sağlanacaktır. Gereğinin yenin dönem MEB ile Sayın Ziya Selçuk'un yapacağına inanıyoruz.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

Madem her 2 yılın KPSS ine göre atama yapılacak bu 100 günlük plan dahilinde;
2017 KPSS atamasını bekleyen ve ücretliler de göz önünde bulundurularak; primlerdeki adaletsizlik giderilsin ve bu 20 binlik ek atamayla adil bir kontenjan ayırarak, KPSS üstünlüğü ya da uzun yıllar ücretli çalışanlar hiç biri göz ardı edilmeden ÖZELLIKLE 20 BINLIK ATAMANIN YARISI KPSS ÜSTÜNLÜĞÜNE DIĞER YARISI DA DENEYIM ESASLI yani PRIM ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE (olması gerekirken 5bin alımda tersine döndü.) YAPILMASI ŞART VE ZORUNLULUKTUR.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

ÇÖZÜM İÇİN
Tüm veriler, uygulamalar ve mağduriyetler göz önünde bulundurularak
Yapılacak her atamada kesin ve net bir prim gün şartı belirlenerek; kontenjandan dersane öğretmenlerinde uygulandığı gibi KPSS değil PRİM Esaslı olacak şekilde ve branşlara dengeli kontenjan verilerek atamaların yapılması gerekmektedir.
Misal 100 günlük planda belirtilen 20 binlik atama 2017-2018 KPSS ye göre yapılacak denilmiştir. 2018 KPSS ile gelecekler zaten kontenjanı dolduracaklardır ve haliyle 2017 KPSS ile atama bekleyenler ve en önemlisi yıllarca Ücretli çalışan öğretmenlerin tümü yine geri planda ve açıkta kalacaklardır. Ki 2017 ile yapılan atama genel itibariyle en az öğretmen atamalarının gerçekleştiği ve en çok mağduriyetlerin yaşandığı yıl olmuştur. Özellikle de Ücretli öğretmenler için.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

MEBin yapılan bu hak ihlâllerini gidermesi ve MEM lerin uyguladığı hatave amaç dışı ugulamalara dur demesi ve en tepeden MEM lerdeki en alt kademeye kadar gerekli inceleme ve soruşturmayı yaprak Uzun yıllar eğitime katkı sağlayan ücretli öğretmenlerin mağduriyetlerini gidermesini talep etmekteyiz.
Genel talebimiz; kısa vadeli de olsa.
1. Primlerde uygulanan eşitsizliklerin giderilmesi
2.Yıllarca emek veren ücretli öğretmenlere tanına hakkın dersane öğretmenlerinde olduğu gibi Prim esas alınarak gerçekleşmesi hususunda gerekenlerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesidir
Yıllarca emek vermiş olan ücretli öğretmenler malumunuz kontenjan sınırlılığı ve KPSS puan üstünlüğünden hep açıkta kalıp, kutsal mesleklerini ücretli de olsa icra etmekten kaçınmayanlardır.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

PRIM ÜSTÜNLÜĞÜ IHLÂL EDILDI.
Bu atama dersane öğretmenlerinde olduğu gibi PRİM günleri esas alınarak yapılacakken, tamamen KPSS üstünlüğü esas alınarak primi sadece 540 günü ucu ucuna sağlayabilenlere(2-3 yıl gibi süre çalışmış olanlara) yaradı. Aslında başvuru bile yapamayacakken, biz daha fazla yıl emek vermiş olanları KPSS üstünlüğüyle geri planda bırakmıştır.
Bu da eski ME Bakanı Sayın İ. Yılmazın kanallarda verdiği demeçlerle ıspatlıdır.
KPSS ÜSTÜNLÜĞÜ IHLÂL EDILDI.
Aynı sınava tabiyken branşa göre 50li puanlar atanabiliyorken 70li puanlar mülâkata bile alınmadı daha fazla yıl çalışmış (primleri yüksek) olamasına rağmen.
Kaldı ki aynı branşta bile KPSS üstünlüğü ihlâl edildi. Aynı branştan ve şartları sağlayanlardan 50 puan atanabiliyorken 53puan mülakata bile girmeye hak kazanamadı

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
bildiğimi derim sayın MEB 8 ay önce @bildiğimi derim sayın MEB

Deneyim esaslı(prime dayalı) atama olacakken sadece ön başvuruda kullanıldı.
Branşlara ayrılan kontenjan dağılımındaki adaletsizlik mi, plansızlık mı?
KPSS üstünlüğü denildi o da çelişkili bir şekilde işledi.
Sayın MEB ve üst düzey yetkililerden sormak istiyoruz. Nasıl bir uygulamadır ki çelişkiler içeriyor?
PRIM HESAPLAMASINDA EŞITLIK IHLÂL EDILDI.
Bazı MEM ler de 30 bazılarında 16 olarak hesaplanması yla 540 günü dolduramamışların şartı sağlayabilmelerine neden olup sadece birkaç puanlık KPSS üstünlüğüyle uzun yıllar çalışanların önünü kapatmıştır.
Bu primlerdeki eşitsizliğin giderilerek her yerde ve her MEM de aynı şekilde işlemesi gerekmektedir.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Gaziantep 8 ay önce

Sendika uyeleri yonetici olmasini engelleyin
Bir igretmen maas karsilifi en az 25 saat derse girmek zorunda olsun...25 saate bir norm....egitim duzelir.kirsalda ogretmen yok merkezde ogrwtmen yigilmasindan ek ders bulamiyoruz.adana karpuzu gibi 2 saat calis eve git .haftada 15 saat derse giriyoruz ibrahimli tum okullar boyle..hacibabada ogrenciler ogretmensiz...adalet bunun neresonde...herkes hak diyor ama icraatte yok

Avatar
Gaziantep 8 ay önce

Yonetici ol.ak icin hak yiyen sendikaya uye olmalisin cogu eski fetocu cogu dini grup....uyesi.ve menfaat ci. Hak yiyen iiflah olmaz...adalet olmasi icin torpilin kalkmasi icin sendikalilar yonetici olamasin

Avatar
Nurhan onal 8 ay önce

Bilime önem verilmeli. Özellikle fizik dersinin saati arttirilmali

Avatar
dem 8 ay önce

çok iyi öğretmenlerden fikir alınacak
peki ücretli öğretmenlerinde fikirleri alınacak mı?
genelde bu tür şeylerde idarecileri evrağı getirince ücretli öğretmenler hariç tutulur da
gerçi kendim şahsen okulda geçen yıl yapılan bir projenin hazırlanmasında kadrolu öğretmenin bir türlü yapamadığı, oluşturamadığı projeyi hazırladım da kendisine
ne var ki adıma değil kadrolu öğretmen adına maalesef.
ücretlidir diye kavle alınmıyoruz ama bizler de sonuçta öğretmeniz
öğretmenlik eğitimi almış kontenjan sınırlılığından atanamayıp yıllarca ücretli çalışmak zorunda bırakılmış öğretmenleriz.
yıllarca MEBe hizmet eden deneyimlileriz
biz ücretli çalışanlara bir fırsat sunuldu amma tersine işletildi.
sözüm ona yıllarca deneyim kazanmış ücretli öğretmenlere 5binlik kontenjan ayrıldı 10095kişi başvurdu bunlarda sadece 2500civarında kişi yerleştirildi.
oysaki deneyimi fazla olanlar her ne hikmetse yine açıkta bırakıldılar
ŞartlarıTutanTümÜcretliÖğretmenler DENEYİM/PrimEsasınaGöreAtansın

Avatar
fri dem 8 ay önce

geleceğimizin sağlam temellerle inşa edilmesi için
saygı, sevgi, hoşgörülü bir nesil için
hak, hukuk,adalet bilincine, anlayışına sahip bireylerin yetiştirilmesi için
hukuk devleti olarak kendi hukukundaki terimleri öğrenebilmesi için
Her türlü istismarlara karşı kendini koruyabilmesi, hakkını savunabilmesi için
her okul türünün her kademenin her sınıf seviyesinde Adalet ve Hukuk dersi olmalı
temel dersler arasına alınmalı.

Avatar
Maras 8 ay önce

Sen bile diyorsun az çalışıyoruz diye irahimliden kalk hacibabaya git çalış hocam. Sendikalı olmak yoneticilege neden engel olsun. Varsa yanlış giderilsin sendikalı olmak suç mu.