Bakandan Lisansı İptal Edilen Öğretmenlerle İlgili Önemli Açıklama!
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, lisansı iptal edilen öğretmenlerin durumunun bu hafta netleşeceğini söyledi.

TBMM Genel Kurulunda konuşan Bakan Yılmaz, milletvekillerinin sorularını yanıtladı ve çalışma lisansı iptal edilen öğretmenlerle ilgili yöneltilen bir soru üzerine, bu öğretmenlerden terör örgütleriyle ilişkisi olmayanların durumunun bu hafta karara bağlanacağını dile getirdi.

Yılmaz şöyle konuştu: "Bir sayın vekilimizin sorusu bu lisansı iptal edilen öğretmenlerle ilgiliydi. Türk Ceza Kanunu'nun 'Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı İşlenen Suçlar' başlıklı bölümünde yer alan maddelerde düzenlenen suçlar kapsamında FETÖ paralel devlet yapılanması terör örgütüne veya milli güvenliğe karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı, yahut bunlarla irtibatı olduğu tespit edilen veya cumhuriyet savcılıklarınca işlem başlatılan kurumların kapatılmasıyla birlikte çalışma izni devam eden personel hakkında çalışma izni iptal işlemi yapılmıştır. Bu personelden 11 Ekim 2016 tarihli genelge doğrultusunda -valiliklere yazdık- milli eğitim müdürlüklerine müracaat edenlerden milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, iltisakı veya irtibatı olmadığı valiliklerce oluşturulan komisyon marifetiyle tespit edilenlerin bakanlığımıza bildirilmesi istenmiştir. Bu bildirimleri bakanlığımızda oluşturulan komisyon kararıyla önümüzdeki hafta karara bağlayacağız. Özü şu: Eğer herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı yoksa lisansı iptal edilmiş öğretmenlere lisans hakkı verilecektir."
Anahtar Kelimeler:
Ismet YılmazFetö
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
672 mağduru 1 yıl önce

Sayın bakan hiçbir suça bulaşmamış fakat sendika üyesi olduğu için terörist ilan edilme nasıl irtibat. Bu yaklaşım terörle mücadeleye zarar veriyor. Masum insanların vicdanı rahatsız.

Avatar
İhraç mağduru 1 yıl önce

İhraç olduğumuzdan beri hergün kahr oluyoruz,ben ve eşim yasadışı hiç bir şey yapmadık.Şu anda başkasına muhtaç kaldık,6 yaşında bir oğlumuz var ve geleceğe ait bir umudumuz bir hayalimiz yok.Lütfen vicdanınız varsa suça bulaşmamış olanları geri alın....

Avatar
672 khk öğrencilerimi özledim 1 yıl önce

Sayin Bakanım artık dayanamıyorum ben Terörist değilim . Mesleğimi geri istiyorum.

Avatar
672 khk öğrencilerimi özledim 1 yıl önce

Sayin Bakanım artık dayanamıyorum ben Terörist değilim . Mesleğimi geri istiyorum.

Avatar
Tülay 1 yıl önce

Masum insanların eli kanlılarla bir tutulmasını kaldırmıyor aklım vicdanım

Avatar
Madur öğretmen 1 yıl önce

Sayın bakan istifa ettiğimiz sendika yüzünden ihrac edildik.Lütfen sesimizi duyun bu haksızlığa bir son verin.

Avatar
Mağdurumda mağdurum 1 yıl önce

15 Temmuzda insanımızı şehit eden başkası,mağdur olan kesimlerden biri biz öğretmenler.Bizim tek silahımız kalemimizdi.Benim vicdanım rahat,çünkü ben adam öldürmedim,içim acıyor çünkü suçlu değilken suçluymuşum gibi ihraç oldum.En kötü şeylerden biride,sizi tanıyan öğretmenin yada öğrencilerin sizi aramaması ve görmezden gelmesi.Bugün şehit polis haberlerini izlerken ağlamaktan gözlerimiz şişti,böyle ağlayıp üzülen benim gibi masum insanlar nasıl kötü denilip ihraç edilir.Keşke o şehitlerin yerinde ben olsaydım,vatanımızı,bayrağımızı bu kadar sevip görevini en iyi şekilde yapan ve gerçek mağdur olanları affetmenizi diler saygılarımı sunarım.

Avatar
Can 1 yıl önce

Diploma alan değişikliği yönetmeliğe uygun bütün normlar açılarak yapılsın artık mezuniyet alanımızda çalışalım artık