Müdürler Tüm Öğretmenleri Değerlendirecek! İşte Değerlendirilecek 50 Kriter...
 Değerlendirme ölçütleri

MADDE 54 - (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.

(2) Değerlendirme ölçütleri olarak Ek-3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir.

(3) Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel ve tarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli eğitim müdürü sorumludur.

(4) Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

(5) Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Yürürlük

MADDE 65 - (1) Bu Yönetmeliğin 54 üncü maddesi 2015-2016 öğretim yılı başında, diğer maddeler ise yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MEB'in yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan hükme göre, okul müdürleri öğretmenleri eğitim öğretim dönemi sonunda değerlendirmeye tabi tutacak.

Kriterin Başlıca Konuları:

1- Eğitim Öğretimi Planlayabilme
2- Eğitim ve Öğretim Ortamlarını Düzenleyebilme
3- İletişim Becerilerini Etkili Kullanabilme
4- Öğrencileri Hedef Kazanımlar Doğrultusunda Dügüyebilme
5- Çevre Olanaklarını Öğrenme Sürecini Destekleyecek Biçimde Kullanabilme
6- Zamanı Yönetebilme
7- Öğretim Yöntem ve Tekniklerini Etkin biçimde Kullanabilme
8- Eğitim Öğretim Sürecini Değerlendirebilme
9- Okulun Eğitim Öğretim Politikalarına Uyum ve Katkı Sağlayabilme
10- Öğretmenlik Mesleğinin Gerektirdiği Genel Tutum ve Davranışları Sergileyebilme

İşte 50 KRİTER...Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat Hoca 2 yıl önce

Benim, idarecim olan müdürle aram bozuk. Adam ihtiyar bir dinozor resmen, hiç bir şey yaptırtmıyor bize. Okulda genel olarak bir sorun çıkmasın, başka da bişi istemez. Onun yüzünden öğrencilere verimli olamıyorum, etkilik yapmamızı her seferinde bi bahane ile engelliyor. Şimdi bu adam mı bana puan verecek? Hem ne kadar hakaniyetli pun verecek? Ya bi gidin işinize, böyle açma salak uygulamalar yapmayın ya! Madem yapıyosunuz, o zaman öğretmenler de idarecilere puan versin. Böylece kaliteli öğretmen ve idareciler belli olur, bi nebze olsun haksızlık yapılmaz. Gerçi yeterli olmaz ama hiç yoktan iyidir.

Avatar
zebani 2 yıl önce

YİNE YALAKALAR KAZANACAK DESENİZE

Misafir Avatar
hakan 2 yıl önce @zebani

hiç mi doğru bir şey çıkmayacak.

Beğenmedim! (0)
Avatar
İbrahim E. 2 yıl önce

O ne güzel,zaten bazı müdürler okulu kendi çiftlikleri gibi görüp;öğretmenlere siyasi ve kişisel baskı uygularken:bir fırsatdaha veriliyor!Peki soruyorum,makam ünvanını kullanarak keyfi baskıcılık yapan müdürleri kim değerlendirecek?!Birde,kendilerini iktidar yanlısı gibi görüntü vererek:aba altından sopa göstermeleri var ya!Bende diyorumki,müdürleri okulunda görev yapan öğretmenlerin değerlendirmesi adaletli olur!Öğretmenlerden kapalı zarf usulü ile,müdürün değerlendirmesi yapılsın ki:bazı müdürler keyfi hareketlerde bulunmasınlar!

Avatar
selami 2 yıl önce

yalaklar desenize 100 alacak

Avatar
isimsiz 2 yıl önce

Kesinlikle katılıyorum.yorumunuza.boyle saçma bi uygulama olamaz.yalakacılar kazanacak.ki bir arkadaşımın muduruyle arası açık herturlu zorluğu yaşatıyor ki böyle bi uygulama onların zulmune destek vermiş olur...

Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

Daha ne kadar saçma uygulamalar çıkarılacak acaba!eğitim sistemimizle oynamayı bırakın!!Başka işiniz mi yok sizin!Amaç silik sinmiş eğitimciler!!Koyun gibi bir nesil!!!

Avatar
ahmet hoca 2 yıl önce

BAZI MÜDÜRLER ÖĞRETMENLERİN ''KURUM STANDARTLARI ''ANKETİNDEKİ DEĞERLENDİRMELERİNE BAKARAK HAKSIZ NOTLAR VERMİŞLER ...

Avatar
veli 2 yıl önce

Adam sendika kararı olmasına rağmen kılık kıyafet notuna 1 vermiş yani her türlü sendikaya karşıyım demiş.