MTSK Direksiyon Sınavında Görev Almak İsteyen Öğretmenlere Önemli Duyuru

MEB’den hizmetiçi eğitimin tamamlanması hakkında önemli  bir duyuru yapıldı.

İşte Resmî Yazı:

İlgi: a) Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği
       b) Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi

İlgi (a) Yönetmeliğin 31 inci maddesi ikinci fıkrasında; "Direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alan personel, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince; mevzuatta değişiklik yapılması veya uygulamalarda eksiklik görülmesi halinde Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre hizmet içi eğitime alınır. Direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alanlardan hizmet içi eğitim sonunda yapılan değerlendirmede başarılı olanlara sınavlarda görev verilir. Yeterli olmayanlar tekrar hizmet içi eğitimine alınırlar. Bu eğitimi almayanlarla eğitim sonucunda yapılan sınavda başarısız olanlara ve Yönetmeliğin 29 uncu maddesinin altıncı fıkrası hükmü gereği bir yıl süre ile görev verilmeyen direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonu başkan ve üyesine, bir yılsonunda tekrar hizmet içi eğitimine katılıp başarılı olmadan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında görev verilmez." denilmektedir. İlgi (b) Yönerge'nin 8/a maddesinde ise hizmetiçi eğitim tamamlama işleminin ne şekilde yapılacağı açıklanmıştır. Yukarıdaki hükümler dikkate alınarak:

1- Hizmetiçi tamamlama programına katılacak personelin bütün işlemleri 31.12.2016 tarihine kadar bitirilecektir.

2- Hizmetiçi eğitim tamamlama programına katılmayanlar sınavda başarısız olanlar ve ilgi (a) Yönetmeliğin 29 uncu maddesi altıncı fıkrasına göre bir yıl görev verilmeyenler, bir yıl geçmedikçe hizmetiçi eğitim tamamlama programına alınmayacaklardır. Bu personellerin sayıları ekte sunulan tabloya işlenerek 02 Ocak 2017 tarihine kadar Bakanlığımıza gönderilecektir.

3- Hizmetiçi eğitim tamamlama programına katılarak sınavda başarılı olan personel ile başarısız olan veya eğitime katılmayan personelin bilgileri Özel MTSK Modülü - İl/İlçe MEM Uygulama Sınav İşlemleri - MTSK Sınav Sorumluları ekranına işlenecektir. Sınavda başarılı olanlar "Aktif" diğerleri ise bir yıl görevalmamak üzere "Pasif" duruma getirilecektir.

4- Ayrıca ilgi (a) Yönetmeliğin 43 üncü maddesi ikinci fıkrası gereğince kurulması gereken komisyon bir an önce kurularak 20 Aralık 2016 tarihine kadar ücret tespiti yapılıp sürücü kurslarına tebliğ edilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kemal ŞAMLIOĞLU
Bakan a.
Genel Müdür V.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.