Aday öğretmen iken istifa edenler, MEB'e sınavsız dönebilir mi?

Devlet Personel Başkanlığı, aday öğretmen iken istifa edenlerin, sınavsız olarak yeniden MEB'e dönemeyeceğine karar verdi.

DPB görüş yazısında, "Yukarıdaki hükümlerin birlikte değerlendirilmesi neticesinde; aday öğretmen iken istifa edenlerin, 657 sayılı Kanunun 92. maddesi kapsamında memuriyete geri dönüşlerine ilişkin engel bulunmadığı ancak öğretmen unvanına atanmak istemesi durumunda mezkur Yönetmelikte belirtilen ilk atama prosedürüne tabi olacağı değerlendirilmektedir." denildi.

İŞTE RESMİ YAZI

memurlar.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gazi 4 ay önce

2016 'dan beri yasal hakkımız olan istifa dönüşü açıktan yeniden atama yapılmıyor zaten .Mağduruz bekliyoruz.

Avatar
Sedat 4 ay önce

Asaleti tasdik olduktan sonra istifa etmek zorunda kalan öğretmenlere istifa dönüşü açıktan yeniden atamayı unuttular ki aday öğretmen hak getire...