Öğle Tatilinde Öğretmene Nöbet Tutma Görevi Verilebilir mi?

Tam gün eğitim-öğretim yapan ilkokul ve ortaokullarda 26.07.2014 gün ve 29072 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Nöbet görevi” başlıklı 44.maddesinin 8.fıkrası uyarınca nöbetçi öğretmenlere öğle tatilinde temel ihtiyaçlarını karşılaması için dinlenme hakkı tanınmamaktadır. Bu sorun bazı okullarda geçici çözümlerle çözülse de yakıcı bir sorundur, öğretmenlerin ruh ve beden sağlığını tehdit eden sorunlardan biridir, aynı zamanda öğretmenler ile okul yöneticilerini de karşı karşıya getirdiğinden çalışma barışını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Konu Hakkında Milli Eğitim Bakanlığına Yazı Yazdık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.