Öğretmenlere hangi şartlarda nöbet görevi verilmez?
Soru:

Öğretmenlere hangi şartlarda nöbet görevi verilmez?

Cevap:

Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği Madde 91.

ç) Bayan öğretmenlere, doğumuna üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

d) İstekleri hâlinde hizmet yılı 20 yıldan fazla olan bayan öğretmenlerle 25 yıldan fazla olan erkek öğretmenler, nöbet görevinden muaf tutulabilirler. Ancak bu kapsamdaki öğretmen sayısının fazla olması nedeniyle nöbet görevinin aksaması durumunda bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir.
Nöbet görevinde rapor geçerli değildir. Çünkü öğretmenler göreve başlamadan önce, tam teşekküllü devlet hastanelerinden Türkiye’nin her yerinde ve her şartta öğretmenlik yapabileceklerine dair rapor alırlar, türlü sebeplerle nöbet tutmamak için alınan rapor, bununla çelişir.
kaynak: Öncü Yöneticiler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kazım 3 ay önce

''İstekleri hâlinde hizmet yılı 20 yıldan fazla olan bayan öğretmenlerle 25 yıldan fazla olan erkek öğretmenler, nöbet görevinden muaf '' olduğu bir okul var mı acaba?

Avatar
Ss 3 ay önce

Nöbet paralı olunca herkes tutuyor.

Avatar
aa 3 ay önce

Nobet ucretli olmadan once vardi